خبرنگاران معاون درمان وزارت بهداشت: تجهیزات درمانی خوزستان را تامین می کنیم

به گزارش مجله شرقیا، اهواز - خبرنگاران - معاون درمانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استان خوزستان امروز از یک سو با عقب ماندگی روبرو است و از سوی دیگر در اوج ابتلا به ویروس کرونا قرار گرفته است به همین دلیل به هر میزان که تجهیزات درمانی احتیاج داشته باشد آن را تامین خواهیم کرد.

خبرنگاران معاون درمان وزارت بهداشت: تجهیزات درمانی خوزستان را تامین می کنیم

قاسم جان بابایی شامگاه دوشنبه در نشست ستاد مرکزی مدیریت کرونا خوزستان در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهوار گفت: امروز به جهت بازدید از مراکز درمانی و ارزیابی خدمات ارایه شده به استان خوزستان سفر کردم آنالیز ها نشان می دهد یکی از بهترین خدمات ارایه شده در مهار ویروس کرونا متعلق به خوزستان است.

وی با بیان اینکه تمامی دستورات دارویی و خدمات به خوبی در استان اجرا می گردد اضافه کرد: همکاران ما از آخرین یافته های علمی برای درمان مبتلایان استفاده می نمایند و در بیشتر نقاط به صورت تیمی به ارایه خدمت می پردازند.

معاون درمانی وزیر بهداشت توضیح داد: از مردم می خواهم مراعات نمایند و به قرنطینه خانگی توجه جدی نمایند اگر توجه نگردد بار مراجعه به بیمارستانها زیاد خواهد شد و اگر بار مراجعه بیشتر گردد خواه ناخواه میزان مرگ و میر بیشتر خواهد شد.

وی شرح داد: کاهش میزان مرگ و میرناشی از کرونا در گرو توجه مردم به رعایت نکات بهداشتی است تا به این وسیله بار مراجعات را کم کنیم.

جان بابایی اضافه کرد: از مردم درخواست می گردد برای اینکه دچار سوگ و غم نشوند از حضور در تجمعات بی مورد و مراسم ترحیم و شادی پرهیز نمایند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

به کارگیری همه ابزارها برای کاهش مرگ و میر در خوزستان

وی تاکید نمود: همه ابزارهای استانی و امکانات اعم از نیروی انسانی، بیمارستانها و... را باید برای کاهش مرگ و میر به کار ببنیدیم چراکه ما مسئول کاهش مرگ و میر مردم هستیم در این راستا باید راه های پیشگیری، افزایش مراکز 16 ساعته و ارایه خدمات بیمارستانی به مردم را در اولویت قرار دهیم.

معاون درمانی وزیر بهداشت با تاکید ویژه بر توجه به نیروی انسانی گفت:قرار دادن مشوق برای کارکنان درمانی مشغول در واحدهای کرونایی بسیار اهمیت دارد و سعی می کنیم مطالبات قانونی آن ها را جوابگو باشیم.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت پرستاران با تجربه در بخش کرونا یی بیمارستان ها اظهار داشت: استفاده از پرستاران تازه کار ممکن است میزان مرگ و میر در مبتلایان به کرونا را به دنبال داشته باشد زیرا پرستاران تازه کار تجربه لازم را ممکن است نداشته باشند.

جان بابایی ادامه داد: منابعی اقتصادی دیگری در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای رفع کردن مطالبات قانونی کارکنان حوزه درمان قرا می دهیم.

وی بر سطح بندی بیمارستان ها در خوزستان تاکید نمود گفت: بیمارستانها باید به سطح یک، 2 و سه تقسیم بندی شوند و بیماران بدحال در بیمارستان های سطح سه و بیمارستان های عظیم اداره شوند.

معاون درمانی وزیر بهداشت بیان نمود: مشاهده شده که در بعضی بیمارستان ها ارجاع بیمار بدحال دیر انجام می گردد وقتی به عنوان مثال یک بیمار بد حال در بیمارستان های امیدیه، شادگان، ماهشهر و... داریم باید بدون اتلاف وقت به یک بیمارستان عظیم ارجاع داده گردد اصلا نباید در برابر بیماران بد حال مقاومت کرد چرا که بیمارستان های کوچک تا حدودی می توانند خدمات درمانی ارایه نمایند.

خوزستان بهتر از گذشته در ارایه خدمات به مبتلایان به کرونا

وی توضیح داد: هر بار به خوزستان سفر نموده ام ارایه خدمات به مبتلایان بهتر از دفعه قبل بوده و تبحر کادر درمانی نیز افزایش یافته است.

جان بابایی شرح داد: ضرورت دارد در این برهه همه به هم یاری کنیم و سطح مراقبت را بالاتر ببریم کار کردن روی سطح مراقبت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی اضافه کرد: از کادر درمانی شاغل در بخش های کرونایی که علایمی ندارند نباید نمونه برداری صورت گیرد چراکه خودشان در بخش کرونا هستند و فقط در صورت بروز علایم از انها تست گرفته گردد.

معاون درمانی وزیر بهداشت گفت: کرونا فقط مربوط به امروز و فردا نیست و ممکن است مدتها با ما باشد به همین دلیل باید کوشش کنیم پروژه های نیمه کاره با سرعت بیشتری به بهره برداری برسند.

به گزارش خبرنگاران معاون کل وزیر بهداشت شامگاه دوشنبه در گفت وگوی زنده در شبکه خبر بیان کرد: همچنان یک سوم درگذشتگان کرونا متعلق به استان خوزستان است.

ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تا به امروز به بیش از 200 کشور سرایت نموده است که سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

استان خوزستان 6 هفته است که در اوج شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است و شرایط آن قرمز است.

بنا به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد افراد مبتلا به کرونا در سطح کشور تا عصر روز یکشنبه به 222 هزار و 669 نفر رسیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1114

به "خبرنگاران معاون درمان وزارت بهداشت: تجهیزات درمانی خوزستان را تامین می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون درمان وزارت بهداشت: تجهیزات درمانی خوزستان را تامین می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید