ایرلاین فلای پرشیا با مرکزیت شیراز راه اندازی می گردد

به گزارش مجله شرقیا، استاندار فارس گفت: شرکت هواپیمایی تازه تاسیس فلای پرشیا به عنوان یک ایرلاین بخش خصوصی با اخذ مجوزهای قانونی از سازمان هواپیمایی کشور به زودی فعالیت خود را با مرکزیت شهر شیراز شروع می نماید.

ایرلاین فلای پرشیا با مرکزیت شیراز راه اندازی می گردد

به گزارش مجله شرقیا، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، اسماعیل تبادار سه شنبه 25 مهر با بیان اینکه برای توسعه فارس نیازمند فراهم کردن زیرساخت ها خصوصا در حوزه حمل و نقل هستیم، گفت: رویکرد مدیریت ارشد استان در طول یکسال گذشته بر توسعه زیرساخت های حمل و نقل در ابعاد مختلف آن متمرکز بوده است.

وی با بیان اینکه توسعه صنعت هواپیمایی، از زیرساخت های مهم حمل و نقل و توسعه محسوب می گردد، افزود: با حمایت های استانداری فارس، شرکت هواپیمایی فلای پرشیا با اخذ مجوزهای لازم به زودی با مرکزیت شیراز فعالیتش را شروع خواهد نمود.

تبادار همچنین با اشاره به ظرفیت های فراوان موجود در استان در حوزه تاریخی، فرهنگی، گردشگری و مذهبی گفت: حمل و نقل از ارکان اصلی صنعت توریسم است که این صنعت به عنوان یکی از مهمترین و پردرآمدترین صنایع می تواند در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان نقش آفرین باشد .

وی با تاکید بر اینکه توسعه صنعت توریسم می تواند کشور را از وابستگی به درآمدهای نفتی جدا کند، گفت: یکی از راه های توسعه صنعت توریسم، توسعه زیرساخت های گردشگری به ویژه، صنعت حمل و نقل هوایی است.

تبادار ادامه داد: استقرار و مرکزیت هواپیمایی فلای پرشیا در شیراز علاوه بر افزایش تعداد پروازها و حمل و نقل مسافر در فرودگاه بین المللی شیراز، می تواند در امر تجارت و بازرگانی داخلی و خارجی نیز تسهیل کننده باشد .

وی افزود: خوشبختانه مدیران این شرکت در کنار داشتن سرمایه از تخصص لازم نیز برخوردار هستند که این امر در نقش آفرینی هرچه بهتر آنان تاثیرگذار است .

استاندار فارس با اشاره به تجربه دیگر استان ها در مورد استقرار و مرکزیت یک شرکت هواپیمایی در آن استان، گفت: استقرار شرکت های هواپیمایی در استان های کرمان و آذربایجان شرقی یاری شایانی به روند توسعه این استان ها نموده است که امیدواریم استقرار شرکت فلای پرشیا در شیراز در روند توسعه فارس تاثیرگذار باشد.

تبادار همچنین در دیدار مدیران شرکت هواپیمایی تازه تاسیس فلای پرشیا اعلام کرد: فرودگاه بین المللی شیراز این ظرفیت و پتانسیل را دارد که به هاب منطقه ای جنوب کشور تبدیل گردد که در این زمینه با معاونت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز توافقاتی انجام شده است .

وی زیرساخت های تعریف شده در فرودگاه بین المللی شیراز از جمله ترمینال پروازهای داخلی و خارجی را مطلوب توصیف و افزود: در بحث تجهیزات ناوبری هم شرایط مناسب و قابل قبول است اما در عین حال ارتقای این تجهیزات در دستور کار واقع شده است .

تبادار گفت: امیدواریم فاز نخست ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه شیراز با حداقل 6 تونل هوایی یا ایر بریج پیش بینی شده برای آن خاتمه سال جاری یا اوایل سال آینده به بهره برداری برسد .

او افزود: فرودگاه بین المللی شیراز همچنین در بحث وسعت و توسعه باند در کشور دارای صندلی و رتبه قابل قبولی است و از سوی دیگر توسعه پارکینگ هواپیما نیز با توجه به افزایش تعداد پروازهای این فرودگاه در دستور کار واقع شده است .

تبادار گفت: در کنار فرودگاه بین المللی شیراز، روزانه شاهد انجام پروازهایی داخلی و خارجی از فرودگاه های لار و لامرد به مقاصد دوبی، کویت و مسقط هستیم که شرکت هواپیمایی فلای پرشیا نیز می تواند از این پروازهای منطقه ای بهره مند گردد .

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تعداد زیادی از کارکنان مناطقی همچون خارک و عسلویه در شیراز ساکن هستند که در کنار فعالیت هواپیماهای بزرگ در مسیرهای مختلف، فعال کردن هواپیماهای سبک و کم ظرفیت در این مسیرها نیز می تواند منافع اقتصادی خوبی به دنبال داشته باشد .

استاندار فارس با بیان اینکه مدیران شرکت هواپیمایی فلای پرشیا اعلام نموده اند که از دی ماه فعالیت این شرکت شروع می گردد، خواهان همکاری مسئولان ذیربط برای برقراری پرواز افتتاحیه شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 75

به "ایرلاین فلای پرشیا با مرکزیت شیراز راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرلاین فلای پرشیا با مرکزیت شیراز راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید