بیانیه مشترک بغداد و اربیل در محکومیت اقدامات غیرمسئولانه ترکیه در خاک عراق

به گزارش مجله شرقیا، وزرای کشاورزی دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان عراق در بیانیه مشترکی اقدامات غیرمسئولانه ترکیه در خاک این کشور را محکوم کردند.

بیانیه مشترک بغداد و اربیل در محکومیت اقدامات غیرمسئولانه ترکیه در خاک عراق

بهترین تجربه سفر را با تور به ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، محمد کریم الخفاشی، وزیر کشاورزی عراق و بیگرد طالبانی، وزیر کشاورزی اقلیم کردستان عراق در بیانیه مشترکی اقدامات ترکیه در خاک عراق را غیرمسئولانه خوانده و آنها را محکوم کرد.

در متن این بیانیه مشترک آمده است: مدتی است که خبرهایی را در رسانه ها دنبال می کنیم که حاکی از این هستند که گروهی از شرکت های ترکیه ای با یاری نیروهای ارتش این کشور درختان باغ های موجود در مناطق بادینان در اقلیم کردستان عراق را قطع نموده و سپس درختان قطع شده را به ترکیه منتقل نموده و آنها را به فروش رساندند.

همچنین در بیانیه مشترک بغداد-اربیل آمده است: ما چین اقدامات غیرمتمدنانه را محکوم نموده و آنها را رفتارهایی خصمانه علیه طبیعت و محیط زیست عراق و اقلیم کردستان عراق و نیز اقدامی پست علیه بشریت، طبیعت و محیط زیست منطقه و کل دنیا می دانیم زیرا محیط زیست حد و مرزی ندارد.

در خاتمه این بیانیه آمده است: بنابراین ما از دولت ترکیه می خواهیم این اقدامات را متوقف کند، همچنین از دولت مرکزی و دولت اربیل می خواهیم اقدامات فوری و مناسبی را برای توقف این مساله در پیش بگیرند، همزمان از سازمان ملل و نمایندگان کشورها و سازمان های بین المللی می خواهیم در راستای ایجاد راهکار هایی برای این رفتارهای غیرمسؤولانه و غیر انسانی علیه محیط زیست و توقف قطعی آنها همکاری داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1713

به "بیانیه مشترک بغداد و اربیل در محکومیت اقدامات غیرمسئولانه ترکیه در خاک عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مشترک بغداد و اربیل در محکومیت اقدامات غیرمسئولانه ترکیه در خاک عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید