بیش از 200 مانع پیش روی فراوری است

به گزارش مجله شرقیا، دبیر ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری کشورگفت: بیش از 200 مانع پیش روی فراوری و صاحبان واحدهای فراوریی در کشور است که هر کدام از این واحدها ویژگی های خاص خود رادارند.

بیش از 200 مانع پیش روی فراوری است

صدیف بیک زاده شامگاه پنج شنبه در حاشیه سفر به کاشان در جمع صنعتگران و صاحبان واحد های فراوریی منطقه کاشان با اشاره به اینکه ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری کشور در جهت برطرف مسائل و چالش های صنعتگران عزمی جدی دارد، گفت: صاحبان واحد های فراوریی سربازان خط مقدم جبهه نبرد با تحریم های ظالمانه آمریکا و استکبار جهانی هستند.

او با بیان اینکه بعضی از این واحد های فراوریی مسائلی در فراوری و رونق آن دارند، ابراز داشت: بعضی از این واحد ها تسهیلاتی از بانک های عامل گرفته بودند و در بازپرداخت آن ها دچار مشکل شده بودند که با تصویب شورای پول و اعتبار مصوب شد این واحد ها تسهیلات را با پرداخت 7/5 درصد و تنفس شش ماهه در پنج سال پرداخت نمایند.

دبیر ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بعضی دیگر از واحد های فراوریی وارد نماینده دستگاه های دسته دوم قبلاً قادر به دریافت تسهیلات بانکی نبودند، توضیح داد:، اما با فعالیت های اجرا شده در این ستاد مقرر شد شرکت هایی که دستگاه های دسته دوم با کارکرد پنج سال وارد نموده اند مشمول دریافت تسهیلات بانکی شوند.

او با اشاره به اینکه تا چند سال پیش 70 هزار واحد فراوریی راکد در سطح کشور وجود داشت، گفت: بخش زیادی از این واحد های فراوریی در حال حاضر به چرخه فراوری بازگشته اند.

بیک زاده با بیان اینکه از بین واحد های فراوریی 16 هزار واحد نیز با ظرفیت 50 درصد مشغول به فعالیت بودند، اضافه نمود: بیش از 200 مانع پیش روی فراوری و صاحبان واحد های فراوریی در کشور است که هر کدام از این واحد ها ویژگی های خاص خود را دارند.

او با بیان اینکه باید این مسائل را برای واحد های فراوریی و صنعتی مرتفع کرد، اعلام نمود: البته که وظیفه ما است که واحد های فراوریی که توانایی کمتری دارند بیشتر به آن ها پرداخته گردد.

دبیر ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری کشور با اشاره به اینکه در استان اصفهان فقط 900 پرونده انباشته وجود داشت، تاکید نمود: با آغاز به کار مدیریت تازه در حال حاضر این پرونده ها به روز شده است.

او با بیان اینکه یکی از مسائل صنعتگران برای دریافت تسهیلات معدل گردش حساب بوده است، گفت: این موضوع منتفی شده است و صنعتگران می توانند از تسهیلات بانکی استفاده نمایند.

بیک زاده با اشاره به اینکه اختیارات بانک ها در اعطای سقف تسهیلات برای واحد های فراوریی افزایش یافته است، ابراز داشت: این موضوع سبب شده است تا پرونده های وام صاحبان واحد های فراوریی زودتر در سطح همان استان رسیدگی گردد و به تهران ارجاع نگردد.

خبرنگاران اصفهان اصفهان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 آبان 1401 بروزرسانی: 6 آبان 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2166

به "بیش از 200 مانع پیش روی فراوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 200 مانع پیش روی فراوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید