حاتمی: اورهال بالگرد ها مانع خروج میلیون ها دلار ارز از کشور شده است ، بازآمد سازی بالگرد ها فرایندی است که در انحصار چند کشور واقع شده است

به گزارش مجله شرقیا، وزیر دفاع گفت: باز آمادسازی بالگرد ها و هواپیما ها فرایندی پیچیده است که در انحصار تنها چند کشور قرار گرفته است و موفقیت فرزندان این سرزمین در این امر مهم، گامی اساسی است که توسط متخصصان فجر آفرین سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع آن را برداشتند.

حاتمی: اورهال بالگرد ها مانع خروج میلیون ها دلار ارز از کشور شده است ، بازآمد سازی بالگرد ها فرایندی است که در انحصار چند کشور واقع شده است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مراسم تحویل دهی 10 ها فروند بالگرد اورهال و بازآماد سازی شده به نیروی زمینی ارتش با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح، امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم قربانی فرمانده هوانیروز نیروی زمینی ارتش و امیر سرتیپ دوم خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در اصفهان برگزار شد.

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح در این مراسم با حضور درپایگاه چهارم رزمی هوانیرور ارتش جمهوری اسلامی ایران در اصفهان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، آماده سازی و تحویل 10 ها فروند بالگرد به نیروزی زمینی ارتش را که با ساخت قطعات بومی مورد نیاز توسط متخصصین صنایع هوایی وزارت دفاع اجرا شده است را از دستاورد های بزرگ انقلاب اسلامی دانست، و اضافه نمود: در پایگاه های هوانیروز در اقصی نقاط کشور از جمله تهران، اصفهان، مسجد سلیمان، قزوین، کرمان، کرمانشاه و. بالگرد های زمین گیر شده توسط متخصصین صنایع هوایی و شرکت پن ها مورد تعمیر و اورهال اساسی قرار گرفته که به همین دلیل، این بالگرد های باز آمد (اورهال) شده موجب افزایش قدرت رزمی، تهاجمی و پشتیبانی نیرو های مسلح، جلوگیری از خروج میلیون ها دلار ارز از کشور و کاهش هزینه ها به میزان بیش از 50 درصد نسبت به قیمت های جهانی و بهره گیری حداکثری از شرکت های دانش بنیان داخلی شده است.

وی سپس با بازدید از نمایش قدرت بالگردی پایگاه چهارم رزمی هوانیروز اصفهان تأکید کرد: رشادت ها و جانفشانی های خلبانان تیز پرواز هوانیروز در طول دوران دفاع مقدس و پس از آن، چون نگینی درخشان در کارنامه پر افتخار این مجموعه پر افتخار می درخشد و ملت بزرگ ایران اسلامی همواره قدر دان ایثارگری های آنان بوده اند.

امیر حاتمی شرح داد: دست اندر کاران صنعت دفاعی با توکل بر خداوند متعال و تدابیر فرمانده معظم کل قوا و حمایت های دولت خدمتگزار و با تکیه بر ظرفیت، توان و امکانات داخلی پیروز شده اند علی رغم تهدیدات همه جانبه و جنگ تمام عیار اقتصادی، قطعات مورد نیاز و هایتک بالگرد های زمین گیر نیرو های مسلح را طراحی و تولید کرده و به موقع تحویل یگان های هوانیروز دهند.

وزیر دفاع گفت: این پیروزیت های بزرگ و دستاورد های درخشان محصول انقلابی است که خودباوری و تکیه بر استعداد و توان داخلی را در این کشور نهادینه کرد و نشان داد با قطع وابستگی از غرب و شرق می شود با تکیه بر جوانان ایران اسلامی بر قله های اقتدار ایستاد.

امیر سرتیپ حاتمی با تقدیر از نقش ارزنده شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگرد های ایران (پن ها) شرح داد: این دستاورد ها محصول کار، مدیریت جهادی و همت بلند دانشمندان و متخصصان گمنامی است که با الهام و تمسک به ارزش های انقلاب اسلامی و تجارب هشت سال دفاع مقدس هر روز برگ زرینی از افتخار و سرافرازی را برای ایران اسلامی رقم می زنند.

وزیر دفاع شرح داد: بازآمد سازی بالگرد ها و هواپیما ها فرایندی پیچیده است که در انحصار تنها چند کشور واقع شده است و پیروزیت فرزندان این سرزمین در این امر مهم، گامی اساسی است که توسط متخصصان فجر آفرین سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در شرکت پن ها با استواری و صلابت برداشته شده است.

وزیر دفاع ادامه داد: متخصصان صنعت هوایی وزارت دفاع در شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگرد های ایران (پنها) با تلاش شبانه روزی و مشارکت با دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان، توانستند با دستیابی به فناوری های پیچیده بالگرد، بار دیگر توانمندی خود را در دستیابی به هرآنچه مورد نیاز نیرو های مسلح جمهوری اسلامی است، به اثبات رسانند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه زیرساخت های توسعه صنعت هوایی کشور در نیرو های مسلح به طور گسترده در کشور تقویت و شبکه سازی شده است اضافه نمود: در حوزه آماده سازی و اورهال بالگرد ها هیچ گلوگاه و مانعی نداریم و تا کنون با تمام توان و بدون هیچگونه وابستگی پیش روندگی خود را ادامه دادیم؛ به گونه ای که نیرو های مسلح را قادر ساخته است با اقتدار کامل هرگونه تجاوز و تعدی در هر سطحی را محکم پاسخ دهد.

وزیر دفاع در جریان این بازدید با بیان اینکه امروز آمادگی نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران به لحاظ قدرت دفاعی در تراز انقلاب اسلامی ایران است تأکید کرد: وزارت دفاع با تمام توان از نیرو های مسلح در راستای دستیبابی به تسلیحات راهبردی دفاعی پشتیبانی و تسلیحات مورد نیاز آنان را تأمین خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 856

به "حاتمی: اورهال بالگرد ها مانع خروج میلیون ها دلار ارز از کشور شده است ، بازآمد سازی بالگرد ها فرایندی است که در انحصار چند کشور واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاتمی: اورهال بالگرد ها مانع خروج میلیون ها دلار ارز از کشور شده است ، بازآمد سازی بالگرد ها فرایندی است که در انحصار چند کشور واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید