ترامپ برای درست کردن گافش به روزولت و چرچیل متوسل شد!

به گزارش مجله شرقیا، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا بی اهمیت جلوه دادن ویروس کرونا توسط خودش را با فعالیت های رهبران جنگ جهانی دوم از جمله فرانکلین دلانو روزولت و وینستون چرچیل مقایسه کرد تا ملتش را در دفاع جدیدی از نگفتن حقیقت درباره همه گیری، آرام کند.

ترامپ برای درست کردن گافش به روزولت و چرچیل متوسل شد!

به گزارش پایگاه خبری دیلی میل، ترامپ در تجمع کارزارش در میشیگان، بعد از افشاگری های کتاب در دست انتشار وودوارد تحت عنوان خشم درباره اینکه او در خلوت به خطرات کووید 19 اذعان نموده در حالی که در ملاءعام به آمریکایی ها می گوید شرایط تحت کنترل است، از خودش دفاع کرد.

وی استدلال کرد که سعی دارد ترس ایجاد نکند، مضمونی که پنج شنبه شب پیش گرفته بود و این بار به همین دلیل خود را با روزولت و چرچیل مقایسه کرد که در جنگ با آلمان نازی، به نماد رهبری در آمریکا و بریتانیا تبدیل شده بودند.

اما مقایسه های او چه به لحاظ تاریخی و چه نحوه ارائه آن، دارای اشکال بودند. روزولت و چرچیل در خصوص چالش هایی که کشورهایشان در دوران رکود و جنگ با آن ها روبه رو بودند، با عموم صادق بودند، در حالی که ترامپ در جریان تهدید فزاینده همه گیری، که تقریباً 200 هزار آمریکایی را کشته، گفت همه چیز رو به راه خواهد شد.

ترامپ خطاب به جمعیت در فرودگاه فریلند، میشیگان گفت: چنان که دولت بریتانیا به مردم بریتانیا در مواجهه با جنگ جهانی دوم توصیه کرد آرام باشند و ادامه دهند، من هم همین کار را کردم. ادعایی که به خودی خود نادرست است- این عبارت توسط چرچیل به کار نرفت بلکه در تعدادی پوستر و لوگوی آن ها در دوران جنگ به کار رفته بود.

بیشتر شرکت کنندگان در این تجمع، از ماسک استفاده ننموده و فاصله گذاری اجتماعی را هم رعایت ننموده بودند.

ترامپ ضمن حمله به وودوارد گفت: آن ها می خواستند من بیایم و فریاد بزنم که مردم در حال مردن هستند. ما داریم می میریم. ما این کار را به شیوه درستی انجام دادیم. ما باید آرام باشیم. ما نمی خواهیم دیوانه وار رفتار کنیم.

وی ضمن مقایسه کارهایش با چرچیل، گفت: زمانی که هیتلر در حال بمب اندازی روی لندن بود، چرچیل، این رهبر عالی رتبه، بارها به پشت بامی در لندن رفت و سخنرانی کرد.

وی ادامه داد: و او همواره با آرامش صحبت می کرد. او می گفت، ما باید آرامش نشان دهیم. نه ما این کار را به شیوه درستی انجام دادیم.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین بر این استدلال تأکید کرد که آمریکا بهترین کار را انجام داده است؛ مسلماً بهتر از هر کشور عظیم دیگری در مواجهه با همه گیری و در این استدلال به روزولت استناد کرد.

وی گفت: آمریکا در ویروس بر چین غلبه خواهد نمود، چنان که روزولت می گفت، تنها چیزی که باید از آن بترسیم، خود ترس است.

اما این استدلال هم دارای اشکال است.

در حالی که چرچیل در جریان جنگ جهانی دوم به پشت بام های لندن می رفت تا بمباران را تماشا کند، هرگز از آنجا سخنرانی نداشت.

ترامپ همچنین دروغ به مردم آمریکا را، زمانی که از او درباره مغایرت ها در صحبت هایش با وودوارد نسبت به آنچه همان زمان در عموم می گفته پرسیده شد، انکار کرد.

وی به وودوارد در ماه فوریه و در جریان یکی از 18 مصاحبه اش گفته بود: این (کرونا) مسئله مرگ باری است. با یک نفس کشیدن کار تمام است. این مسأله بسیار حساسی است. کووید حتی از شدیدترین سرماخوردگی ها هم کشنده تر است.

وی در کنفرانس مطبوعاتی اش گفت: دروغی در کار نیست. آنچه ما انجام می دهیم، رهبری است.

اما عبارتی که ترامپ در گردهمایی کارزارش به آن ارجاع داد- آرام باشید و ادامه دهید- در حالی که امروز از شهرت برخوردار است، هرگز در زمان جنگ جهانی دوم استفاده نشده بود.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1232

به "ترامپ برای درست کردن گافش به روزولت و چرچیل متوسل شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ برای درست کردن گافش به روزولت و چرچیل متوسل شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید