ترامپ به سران گروه 20: می خواهم تا مدت ها با شما همکاری کنم!

به گزارش مجله شرقیا، خبرنگاران : در حالیکه انتظار میرفت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی در گروه 20 با حاضران خداحافظی کند، از تداوم همکاری با آن ها خبر داد.

ترامپ به سران گروه 20: می خواهم تا مدت ها با شما همکاری کنم!

به گزارش خبرنگاران به نقل از رئیس جمهور آمریکا شنبه شب به وقت تهران در سخنانی خطاب به سران کشورهای حاضر در نشست گروه 20 به میزبانی عربستان، از تداوم همکاری طولانی مدت با آنها خبر داد.

به نوشته روزنامه گاردین در حالی که انتظار می رفت دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا با حاضران خداحافظی کرده و از تعهد کشورش در مبارزه علیه کرونا سخنی بگوید، گفت: همکاری با شما افتخار بزرگی بوده و مشتاقانه منتظر همکاری طولانی مدت با شما هستم.

وی به خودستایی از اقتصاد و ارتش آمریکا و موفقیت در مهار مسائل داخلی در مواجهه با ویروس کرونا پرداخت.

دونالد ترامپ که در رقابت با جو بایدن نامزد دموکرات که بنابر برآوردهای رسانه ها پیروز شده، شکست را تا این لحظه پذیرا نشده و مدام ادعای بی اساس درباره تقلب در انتخابات مطرح می کند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (13 آبان) برگزار گشت. برآورد رسانه ها حاکی است جو بایدن با 306 رأی الکترال این انتخابات پیروز شده است. ترامپ 232 رأی به دست آورده است.طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند 270 رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می آورد.

تیم ترامپ از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت هایی را در چند ایالت علیه مطرح کرده است. این شکایت ها در چند ایالت رد شده اند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1348

به "ترامپ به سران گروه 20: می خواهم تا مدت ها با شما همکاری کنم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به سران گروه 20: می خواهم تا مدت ها با شما همکاری کنم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید