ترویج کتابخوانی در شیراز محدود به یک هفته نیست

به گزارش مجله شرقیا، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، حسن دهقان امروز پنجشنبه 6 آذرماه 1399 در جمع خبرنگاران، گفت: برنامه های ترویج کتابخوانی شیراز گرچه در هفته کتاب اوج گرفت اما محدود به یک هفته نیست و همچون نیمه اول 1399، تا سرانجام امسال ادامه خواهد داشت.

ترویج کتابخوانی در شیراز محدود به یک هفته نیست

وی کتابخانه ای به وسعت یک شهر را یکی از طرح های ابتکاری شیراز در ترویج کتابخوانی دانست و گفت: در قالب این طرح آثار 26 نویسنده و شاعر شناخته شیراز در تبلیغات محیطی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و 78 استند تبلیغاتی معرفی شده است.

سرپرست اداره فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، افزود: رمان ملکان عذاب نوشته ابوتراب خسروی، مجموعه داستان روباه شنی نوشته محمد کشاورز و مجموعه داستان زخم شیر نوشته صمد طاهری که با آنها جایزه جلال آل احمد را از آن خود کردند از جمله کتاب های کتابخانه ای به وسعت یک شهر است.

به گفته دهقان، اسب هایی که با من نامهربان بودند جدیدترین مجموعه داستان امین فقیری نویسنده شناخته شده شیراز و ایران، رمان کتیبه ژنرال نوشته اکبر صحرایی که با آن نامزد دریافت جایزه قلم زرین شد و رمان عروس آب رمان پیروز قاسم شکری نیز این روزها در سطح شهر شیراز دیده می شود.

گزیده اشعار منصور اوجی با عنوان یک عمر شاعری، نقد اشعار کاووس حسن لی مدیر مرکز حافظ شناسی در کتاب دکمه های گیج، بهار نارنج شعرهای گویشیِ شیرازی زنده یاد یدا... طارمی، تاوان تنهایی مجموعه شعر دکتر غلامرضا کافی، بهانه ها سروده پروانه نجاتی، پنجره های همیشه باز اثر احد ده بزرگی، سایه های ترک خورده مجموعه شعر زنده یاد غلامحسن اولاد، اگر مادر نمی ترسید سروده زری قهارترس، تو سیب و گندم، تو خود حوا اثر دکتر محمد مرادی نیز آثار حوزه شعر طرح کتابخانه ای به وسعت یک شهر است که حسن دهقان مسئول دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی شهرداری شیراز به آنها اشاره کرد.

وی ادامه داد: کتاب فاخر فارسیان در برابر مغولان نوشته پروفسور عبدالرسول خیراندیش که در جایزه کتاب سال ایران نیز تقدیر شده است در کنار کتاب های مهمی همچون پاکان خاکی نهاد فارس نوشته دکتر مهدی خیراندیش در حوزه معرفی عارفان فارس، قصه های مردم فارس نوشته ابوالقاسم فقیری و آفرین ها و نفرین ها در شعر حافظ و سعدی نوشته زنده یاد جمال زیانی در حوزه تاریخ و فرهنگ در تبلیغات محیطی شیراز به مدت یک ماه معرفی شده است.

دهقان گفت: مجموعه داستان پیروز برف سرخ و داستان های دیگر نوشته طیبه گوهری که با رمان گلوگاه در جایزه مهرگان ادب تقدیر شده و دو کتاب حوزه کودک یعنی شب به خیر فرمانده اثر احمد اکبرپور و مامان کله دودکشی نوشته الهام مزارعی از دیگر کتاب های طرح کتابخانه ای به وسعت شهر هستند.

سرپرست اداره فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: افزون بر این بیش از 17 سازه تبلیغاتی بزرگ مقیاس نیز به معرفی عنوان شیراز پایتخت کتاب ایران و شعار شیراز کتاب می خواند اختصاص یافته است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1361

به "ترویج کتابخوانی در شیراز محدود به یک هفته نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترویج کتابخوانی در شیراز محدود به یک هفته نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید