تشکیل شورایی در ایتالیا برای تعامل با اقلیت مسلمان

ایتالیا شورایی به منظور تعامل بهتر با جمعیت اقلیت مسلمان این کشور تشکیل داد.

تشکیل شورایی در ایتالیا برای تعامل با اقلیت مسلمان

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پرس تی وی، آنجلینو آلفانو، وزیر کشور ایتالیا به منظور آنچه یاری به ادغام و پیوستن اقلیت مسلمان به جامعه ایتالیا توصیف می نماید، نهادی مشورتی تشکیل داد.

وزارت کشور ایتالیا روز سه شنبه در بیانیه ای بیان کرد، این شورا متشکل از دانشگاهیان و کارشناسان دین و فرهنگ اسلامی است که قرار است مسائل مربوط به توصیه ها و پیشنهادها در مورد ایجاد یکپارچگی بر پایه احترام و همکاری را مورد آنالیز قرار دهند.

آلفانو نیز گفت: خواستار جامعه ای هستم که متشکل از افراد، کشورها، فرهنگ ها، ادیان و سنت های متفاوت است که قصد دارند به توسعه صلح آمیز و سعادت کشورمان، منطبق با قوانین، سنت های مسیحیت و بشردوستانه کشورمان یاری نمایند.

این در حالی است که در پی حملات نوامبر سال گذشته در پاریس پایتخت فرانسه، آلفانو که ریاست حزب راست میانه ایتالیا را برعهده دارد گفته بود به منظور مبارزه با تروریسم تصمیم دارد مکان های مذهبی بدون مجوز مسلمانان را تعطیل کند.

برابر آمارها، شمار مسلمانان در ایتالیا بیش از یک میلیون تن است که بیشترشان از مهاجران مسلمان هستند و شمار دیگری نیز به این دین مقدس پیوسته اند.

ایتالیا کشوری است که فقط چهار مسجد دارد، از این رو برگزاری آیین های مذهبی در این کشور در مکان هایی که مجوز دارند، برای مسلمانان بسیار سخت است.

منبع: تسنیم
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 دی 1398 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 559

به "تشکیل شورایی در ایتالیا برای تعامل با اقلیت مسلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل شورایی در ایتالیا برای تعامل با اقلیت مسلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید