جدال شبکه های اجتماعی و ترامپ ، توییتر تعطیل می گردد؟

به گزارش مجله شرقیا، دونالد ترامپ در پی اختلاف پیدا کردن با شبکه اجتماعی توییتر، به وسیله حساب توییتری خود تهدید کرد که از دسترسی مردم کشورش به شبکه های اجتماعی جلوگیری خواهد نمود.

جدال شبکه های اجتماعی و ترامپ ، توییتر تعطیل می گردد؟

به گزارش مجله شرقیا به نقل از ایرنا، شرکت توییتر ساعاتی پیش پیغام های توییتری ترامپ را گمراه نماینده خوانده و او نیز در مقابل این شبکه را به مداخله در انتخابات 2020 آمریکا متهم نموده بود. ترامپ در پیغام توئیتری تازه ای نوشت: جمهوری خواستار احساس می نمایند که شبکه های اجتماعی روی هم رفته صدای محافظه کاران را خاموش و از رسیدن سخنان و نظرهای آنان به مردم جلوگیری می نمایند.

وی اضافه کرد: در نتیجه پیش از اینکه اجازه دهم چنین اتقاقی رخ دهد، یا با قدرت آن ها را در وادار به پذیرش مقررات و عمل در چارچوب قوانین و در غیر این صورت همه آن ها را تعطیل خواهیم کرد.

ترامپ ادامه داد: ما در سال 2016 نیز شاهد کوشش شبکه های اجتماعی برای رسیدن به چنین مقصودی بودیم، اما پیروز نشدند و شکست خوردند. ما نمی توانیم اجازه دهیم یک نسخه پیچیده تر از همان قضه دوباره رخ دهد. همان گونه که نمی توانیم اجازه دهیم رای گیری گسترده باای میل (پست الکترونیک) در این کشور برگزار گردد، زیرا هر کسی می تواند اقدام به تقلب، جعل و دزدی آرای مردم کند و هر کس که بیشتر تقلب نموده باشد، پیروز میدان مبارزه خواهد بود؛ که درست همانند عملکرد شبکه های اجتماعی است، پس هم اکنون خود را پاکسازی کنید.

به گزارش پایگاه اینترنتی ورج، شبکه اجتماعی توییتر روز سه شنبه پیش از انتشار تازه ترین پیغام ترامپ، برای نخستین بار با نشر ادعاهای بی اساس وی در این پلتفرم برخورد کرد و توییت های وی را درباره رای گیری پستی گمراه نماینده خواند.

توییتر با فراهم کردن گزینه راستی سنجی برای پیغام های توئیتری رئیس جمهوری آمریکا، صحت اطلاعات و ادعاهایی را که وی در اکانت توییتری خود منتشر می نماید، زیرسوال برد.

به گفته سخنگوی توییتر، از آنجا که این توییت های ترامپ، حاوی اطلاعاتی گمراه نماینده درباره فرآیندهای انتخاباتی بوده، برچسب گذاری می شوند تا اطلاعات درست درباره رای گیری پستی در اختیار کاربران قرار گیرد.

ترامپ نیز در واکنش تندی که از وی انتظار می رفت، توییت کرد که این شبکه اجتماعی در انتخابات 2020 مداخله نموده و آزادی بیان را سرکوب می نماید.

به گفته سخنگوی توییتر، برخورد اخیر با ترامپ در راستای سیاست جدید این شبکه اجتماعی برای محدود کردن انتشار محتواهای مخرب و گمراه نماینده درباره همه گیری کروناست. این درحالیست که این مقررات در خصوص توییت های پیشین رئیس جمهوری آمریکا درباره موثر بودن داروی هیدروکسی کلروکین در درمان بیماری کووید - 19 اعمال نشده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1043

به "جدال شبکه های اجتماعی و ترامپ ، توییتر تعطیل می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدال شبکه های اجتماعی و ترامپ ، توییتر تعطیل می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید