کسب رای با تهدید قشر کارگر، عکس

به گزارش مجله شرقیا، ایرنا نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که در شرایط دشواری در برابر جو بایدن رقیب انتخاباتی دموکرات خود واقع شده است، برای اینکه بتواند حداقل بخشی از فاصله خود را با رقیب قدرتمندش در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا بکاهد، به شگرد تهدید و فشار در جمع آوری رای از قشر کارگران آمریکایی روی آورده است.

کسب رای با تهدید قشر کارگر، عکس

گزارش بعضی رسانه های آمریکایی حاکی است کارگران در کارخانه ای در ایالت فلوریدا متوجه شده اند چنانچه درانتخابات پیش رو از ترامپ حمایت نکنند، ممکن است اخراج شوند.

شبکه ای.بی.سی نیوز نخستین بار این خبر را در حساب توئیتر خود بدین عنوان منتشر کرد: شماری از کارگران کارخانه دنیلز (Daniels Manufacturing Corporation) متوجه شده اند، چنانچه دراین انتخابات از ترامپ حمایت نکنند، مورد تهدید اخراج از کار قرار گرفته اند .

این شرکت که در اورلندو ایالت فلوریدا واقع است به ساخت و فراوری ابزار آلات الکترونیکی که در صنعت هوانوردی کاربرد دارد، می پردازد.

بنابر گزارش های موجود، این کارخانه و جرج دنیلز (George Daniels) رئیس آن، تا به امروز بالغ بر 600 هزار دلار در این انتخابات درحمایت از ریاست جمهوری ترامپ و حزب جمهوریخواه یاری اقتصادی داشته است.

در ادامه این گزارش آمده: هرچند این اقدام که در حمایت از یک حزب و یا یک نامزد انتخاباتی به عمل آمده ، کار اشتباهی نبوده اما بعضی از کارگران و کارکنان این کارخانه معتقدند که مسئولان این کارخانه دراین زمینه زیاده روی نموده اند.

نامه هشدار به همراه چک پرداخت حقوق

این شبکه خبری آمریکایی درادامه این گزارش اضافه کرد: کارگران این کارخانه به همراه چک حقوق پرداختی خود نامه ای که توسط شخص دانیلز درباره اینکه شغل آنها در خطر است ، دریافت کردند.

بنابراین گزارش رئیس این کارخانه در این نامه خطاب به کارگران خود نوشته است: چنانچه ترامپ و جمهوریخواهان دراین دراین انتخابات پیروز شوند، آنگاه این شرکت و کارخانه امیدوار خواهد بود تا کم و بیش مانند این اواخر به کار خود ادامه دهد.

این نامه در ادامه می افزاید: اما اگر بایدن و دموکرات ها برنده شوند آنگاه این شرکت و کارخانه ناگزیر به اخراج پرسنل خود تا اواخر سال 2020 و یا نهایت در اوایل سال 2021خواهد شد.

از هم اکنون بعضی از کارگران و کارکنان این شرکت قصد ترک شغل خود دراین کارخانه رادارند و شماری نیز گفته اند که هر فردی حق انتخاب خودش را دارد.

شماری دیگری از کارگران این کارخانه از سخن گفتن دراین زمینه که ممکن است شغل خود را از دست دهند واهمه دارند و رئیس این کارخانه نیز حاضر نشد درباره این نامه تهدید آمیز در برابر دوربین این رسانه خبری قرار گیرد و در عوض بیانیه ای دراین زمینه صادر کرد.

دانیلز در بیانیه ای بیان کرد آنچه وی انجام داده، کاری بوده که هرساله به اقدام می ورزیده و کارگران باید بدانند بنابر آنچه نتایج انتخابات پیش به دنبال خواهد داشت، که قرار است چه رخ دهد، قطعا که کارگران این کارخانه به هر نامزدی که می خواهند رای خواهند داد.

انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خواهد بود که قرار است در 3 نوامبر 2020 (13 آبان 1399) برگزار گردد، تحلیلگران و ناظران داخلی آمریکا این دوره از انتخابات را یکی از متفاوت ترین دوره های انتخاباتی در تاریخ این کشور می دانند.

ترامپ روز گذشته (دوشنبه 28 مهرماه 1399) و به گفته رسانه های آمریکایی در انتها کارزار انتخاباتی خود برای فرافکنی از سو مدیریت خود در مقابله با شیوع کووید-19 در آمریکا، به آنتونی فائوچی رئیس موسسه آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا حمله برد و با این ادعا که مردم آمریکا دیگر از حرف های فائوچی در زمینه توصیه های بهداشتی به ستوه آمده اند، وی را یک فاجعه و ابله خواند که 500سال از عمرش می گذرد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1279

به "کسب رای با تهدید قشر کارگر، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب رای با تهدید قشر کارگر، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید