خبرنگاران نخستین سند مالکیت حریم رودخانه های لرستان صادر شد

به گزارش مجله شرقیا، خرم آباد - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: نخستین اسناد مربوط به بستر و حریم رودخانه های استان در شهرستان خرم آباد صادر شد.

خبرنگاران نخستین سند مالکیت حریم رودخانه های لرستان صادر شد

به گزارش خبرنگاران داریوش حسن نژاد روز دوشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها اظهار کرد: این اسناد در راستای مواد یک و 2 قانون توزیع عادلانه آب، آیین نامه حد بستر و حریم رودخانه ها، مواد سه و 9 قانون جامع حدنگار (کاداستر) و پیرو توافقات بعمل آمده بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صادر شد.

وی افزود: مطالعات مشخص حد بستر، حریم و مرحله اول ساماندهی رودخانه به طول 630 کیلومتر، مطالعات مرحله دوم ساماندهی رودخانه ها به طول 24 کیلومتر، عملیات رپرگذاری به طول 185 کیلومتر و عملیات دیوارسازی رودخانه ای به طول 15 کیلومتر در استان اجرا شده است.

در لرستان 23 رود جریان دارد که بر اساس حوضه آبریز به سه دسته حوضه دز ، کرخه و مرکزی تقسیم می شوند که رودهای 2 حوضه اول 96 درصد سطح استان را دربر می گیرند و رودهای حوضه مرکزی سطح کوچکی از شرقی ترین قسمت لرستان را به خود اختصاص داده اند.

رودخانه های حوضه آبریز دز شامل سزار، تیره، بختیاری، سرخاب، کشور، سبز، چم چیت، اسک، و رودخانه های الیگودرز و ازنا هستند و رودخانه های حوضه آبریز کرخه را سیمره، کشکان، کهمان، دره شهر، گند، خرم آباد و گرگانه تشکیل می دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1534

به "خبرنگاران نخستین سند مالکیت حریم رودخانه های لرستان صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نخستین سند مالکیت حریم رودخانه های لرستان صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید