خبرنگاران 46 تبعه خارجی شاغل در واحدهای تولیدی لرستان شناسایی شدند

به گزارش مجله شرقیا، خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از شناسایی 46 تبعه خارجی شاغل در واحدهای تولیدی استان خبر داد و گفت: 34 کارگر جایگزین و 25 واحد تولیدی در این ارتباط جریمه شدند.

خبرنگاران 46 تبعه خارجی شاغل در واحدهای تولیدی لرستان شناسایی شدند

به گزارش خبرنگاران، علی آشتاب روز پنجشنبه به رسانه ها گفت: سال جاری 929 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی استان انجام شد که این تعداد تبعه خارجی شاغل شناسایی شدند.

وی با اشاره به ممنوعیت اشتغال اتباع بیگانه در استان، اضافه کرد: به همین منظور به فعالیت این اتباع خارجی در واحدهای تولیدی استان خاتمه داده شد و 34 کارگر ایرانی جایگزین این افراد شدند.

به گفته وی از آنجا که فعالیت اتباع خارجی در واحدهای تولیدی و صنعتی لرستان ممنوع است، به همین دلیل 25 واحد تولیدی که اقدام به جذب این اتباع خارجی کرده بودند جریمه شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به طرح کارورزی در استان، اضافه کرد: در طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی سال جاری 756 نفر وارد بازار کار شدند و در طرح معافیت های بیمه ای نیز 476 نفر از این طرح استقبال کرده و متقاضیان کار را جذب کردند.

وی گفت: طی سال جاری 157 مصوبه در جلسات کارگروه اشتغال مطرح شده بود که از این تعداد 86 مصوبه اجرا و 61 مصوبه هم در دست اجرا است.

به موجب ماده 120 و 181 قانون کار، بکارگیری اتباع بیگانه فاقد مجوز کار در هر شغلی جرم محسوب می شود.

2 هزار و 836 تعاونی فعال با اشتغال 28 هزار نفر در لرستان وجود دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1552

به "خبرنگاران 46 تبعه خارجی شاغل در واحدهای تولیدی لرستان شناسایی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 46 تبعه خارجی شاغل در واحدهای تولیدی لرستان شناسایی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید