خدمات ویژه به شرکت های خلاق و صنایع فرهنگی تعلق می گیرد تا سبد محصولات خود را متنوع کنند خبرنگاران

به گزارش مجله شرقیا، دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق از ارائه 7 خدمت و تسهیلات ویژه به شرکت های خلاق خبر داد.

خدمات ویژه به شرکت های خلاق و صنایع فرهنگی تعلق می گیرد تا سبد محصولات خود را متنوع کنند خبرنگاران

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق با اعلام این خبر، گفت: خدمات متنوعی مانند آموزش، تسهیلات، تخفیف ها به شرکت های خلاق ارائه می شود که همگی با هدف توانمندسازی این شرکت ها است. زیرا توانمندی بیشتر این شرکت ها، تضمین کننده توسعه اقتصاد های محلی با تکیه بر مزیت ها، ذخایر طبیعی و انسانی آن نقطه از کشور است.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ضمن توضیح جزئیات کلی سبد تسهیلات خدماتی عرضه شده به فعالان صنایع نرم و خلاق، ادامه داد: شرکت های خلاق ویژگی ها و مختصات خاص خود را دارند، بسکمک از این شرکت ها از سوی اهالی فرهنگ و هنر یا فارغ التحصیلان دانشگاهی، تشکیل شده اند. به همین دلیل تدوین، ارائه و چینش خدمات توانمندسازی این طیف از فعالان زیست بوم نوآوری و خلاق کشور باید بر اساس این مختصات و ویژگی ها انجام گیرد.

کرمی همچنین اضافه کرد: هدف همه خدمات ارائه شده، توانمندسازی است. با این همه 7 خدمت در میان سبد خدمات عرضه شده به شرکت های خلاق، به شکل هدفمندتری این هدف را دنبال می کنند. ستاد توسعه صنایع نرم و خلاق، تلاش دارد تا در یک کمپین سراسری، شرکت های خلاق را ترغیب کند تا از این خدمات و بسته های مختلف حمایتی به صورت هدفمند و موثر استفاده کنند.

* شرکت های خلاق باید بازار را بشناسند و آنالیز کنند

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به دلایل و ابعاد این کمپین، گفت: شناخت شرکت های خلاق از بازار هدف محصول یا خدمت، ارائه شده از سوی آن ها می تواند به پایداری شرکت و ادامه فعالیت موثر آن کمک کند.

به گفته کرمی، شناخت از بازار موارد مختلفی مانند شناخت رقبا و نوع فعالیت آنها، حجم بازار، شناخت سلایق و رویکرد های مصرف کننده و دورنمای منطقی بازار هدف را شامل می شود. برآورد و شناخت بازار هر نوع محصول و خدمتی نیاز به استفاده از روش های مدرن و علمی دقیق دارد و تنها بر اساس حدس و گمان نمی توان یک کسب و کار خلاق را پایه ریزی کرد.

* شرکت های خلاق کمک هزینه تحقیقات بازار دریافت می کنند

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق همچنین گفت: بر این اساس، شرکت های خلاق در بسته ویژه ای تحت عنوان تحقیقات بازار کمک هزینه ای برای این موضوع دریافت می کنند. این کمک هزینه تا سقف 200 میلیون ریال قابل پرداخت است. همچنین این شرکت ها، تا مبلغ 40 میلیون ریال نیز کمک هزینه برای گزارش مطالعه فرصت دریافت می کنند.

* خدمات مالی و اداری ارائه می شود

رییس هیئت مدیره صندوق صنایع خلاق با بیان اینکه ارائه خدمات مالیات و خدمات مالی و اداری از جمله دیگر مسائلی است که ممکن است ذهن یک مدیر شرکت خلاق را به خود مشغول سازد، ادامه داد: در این راستا، این شرکت ها برای خرید بسته های نرم افزاری مالی، اداری و حسابداری تا سقف 200 میلیون ریال کمک هزینه دریافت می کنند. کمک هزینه بسته جامع مالی، اداری و حسابداری نیز از جمله دیگر موارد گنجانده شده در این سبد توانمندساز است که تا سقف 120 میلیون ریال قابل پرداخت است. این شرکت ها همچنین برای تنظیم قرارداد های حقوقی نیز تا سقف 30 میلیون ریال کمک هزینه دریافت می کنند.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر ارائه آموزش و مشاوره توسط خبرگان و متخصصین هر رشته به تفکیک، اضافه کرد: مشاوره های تخصصی کسب و کار نیز، عنوان خدمت دیگری است که به شرکت های خلاق کمک می کند تا راستا خود را اصلاح کنند و بر اساس نظر خبرگان هر حوزه فرایند تولید و عرضه محصولات و خدمات خود را بهینه تر سازند. این خدمات شامل مشاوره های تخصصی عمومی و مشاوره های توسعه فنی محصولات است که برای هر کدام مبلغ 60 میلیون ریال کمک هزینه، در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: کمک هزینه توسعه بازار داخلی بر مبنای تدوین و اجرای برنامه بازاریابی، بازاریابی دیجیتال و تهیه برنامه بازاریابی، نیز به شرکت های خلاق عرضه می شود. این شرکت ها نیازمند رسم یک تصویر درست و منطبق با واقعیت از بازار داخلی دارند و بر این اساس، به آن ها کمک می کنیم تا بخشی از هزینه تدوین استراتژی بازاریابی داخلی خود را تامین کنند.

کرمی همچنین گفت: در نشست های مکرر و پرتعداد پرسش و پاسخ نیز به سوالات و چالش های مختلف مدیران شرکت های خلاق، پاسخ داده می شود. ستاد توسعه صنایع نرم و خلاق، به این شرکت ها در راستای تبلیغات و اطلاع رسانی، کمک های مختلفی، پیشنهاد می دهد که با استفاده از منابع بخش های مختلف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، و همکاری با رسانهه و شرکت های بزرگ خصوصی و دولتی، تدوین شده است.

دبیر ستاد توسعه صنایع نرم و خلاق، در پایان گفت: تلاش ما این است که برای استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی موجود و امکانات در دسترس، شرکت های خلاق سراسر کشور را تشویق کنیم که هر چه بیشتر از این بسته های خدماتی بهره ببرند. شرکت های خلاق می توانند برای اطلاع و هماهنگی دریافت این خدمات به دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق به آدرس www.ircreative.isti.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1579

به "خدمات ویژه به شرکت های خلاق و صنایع فرهنگی تعلق می گیرد تا سبد محصولات خود را متنوع کنند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمات ویژه به شرکت های خلاق و صنایع فرهنگی تعلق می گیرد تا سبد محصولات خود را متنوع کنند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید