دانشگاه ها بعد از ماه رمضان باز می شوند؟ ، ماجرای خبری که دانشجویان را سردرگم کرد

به گزارش مجله شرقیا، بعضی رسانه ها از ظهر امروز در فضای مجازی به نقل از یکی از مسئولان سازمان سنجش پزشکی خبری منتشر کردند مبنی بر این که دانشگاه های علوم پزشکی بعد از ماه رمضان بازگشایی می شوند. اما از همان دقایق ابتدایی انتشار خبر، واکنش های متفاوتی نسبت به صحت آن از طرف بعضی مسئولان آموزش عالی مطرح شد.

دانشگاه ها بعد از ماه رمضان باز می شوند؟ ، ماجرای خبری که دانشجویان را سردرگم کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر اکبری قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره خبر بازگشایی کلاس های درس پس از ماه مبارک رمضان گفت: در صورت مساعد بودن شرایط و فراهم آمدن امکان برگزاری کلاس برطرف اشکال برای دروسی که الان آموزش آنها به شکل مجازی برگزار می گردد و همچنین ارائه دروس عملی در بازه زمانی بعد از ماه مبارک رمضان تا آخر تیرماه، آزمون های خاتمه ترم از تاریخ اول تا 15 مرداد برگزار خواهند شد.

دکتر علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزیر علوم نیز در خصوص آخرین تصمیم وزارت علوم برای بازگشایی دانشگاه ها بعد از ماه مبارک رمضان اظهار کرد: تا امروز تصمیم جدیدی در مجموعه وزارت علوم مبنی بر بازگشایی دانشگاه های زیرمجموعه ما بعد از ماه مبارک رمضان گرفته نشده است و فعلا تصمیمات قبلی قابل اجرا خواهد بود.

وی تاکید نمود: هرگونه تصمیم گیری در خصوص شروع آموزش حضوری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نیازمند تصمیم ستاد ملی مبارزه با کروناست و وزارت علوم در این زمینه تابع تصمیمات این ستاد خواهد بود.

در تازه ترین واکنش نسبت به خبر نادرست بازگشایی کلاس های دانشگاه ها پس از ماه مبارک رمضان، دکتر علی اکبر حق دوست، معاون آموزشی وزارت بهداشت نیز در واکنش به این خبر گفت: پیشنهاداتی در این خصوص ارائه شده است که این پیشنهادات پس از تایید در ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرایی خواهند شد.

دکتر حق دوست با تاکید بر اینکه همه تصمیمات ارائه آموزش در دانشگاه های علوم پزشکی پس از تایید ستاد ملی کرونا قابلیت اجرا خواهد داشت، گفت: در خصوص اخبار مطرح شده در خصوص شرایط آموزشی ترم جاری دانشگاه های علوم پزشکی باید تاکید نمود پیشنهادهایی در این خصوص در جلسات متعدد کارشناسی که با حضور مدیران حوزه ستادی وزارت بهداشت و معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی برگزار گردید، ارائه و همچنین پیشنهادات گروه های مختلف دانشجویی نیز دریافت شد و هم اکنون جمع بندی این پیشنهاد آماده ارائه به ستاد ملی کروناست.

وی اضافه نمود: در حال حاضر آموزش در دانشگاه های علوم پزشکی با تمام قوت و با به کارگیری تکنولوژی های پیشرفته آموزشی برای دروس تئوری به صورت الکترونیک و برای دوره های کارآموزی و کارورزی در مقاطع تخصصی فوق تخصصی با حضور فراگیران در بخش های بالینی با جدیت ادامه دارد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید نمود: اولویت در ارائه آموزش ها حفظ کیفیت و استفاده حداکثری از فرصت زمانی موجود برای به پیش بردن اهداف آموزشی به بهترین وجه ممکن است و کوشش می گردد با کمترین آسیب ترم جاری را به خاتمه برده و آزمون های خاتمه ترم و آزمون های کشوری و ملی در اولویت در اولین فرصت ممکن و پس از تایید ستاد ملی کرونا برگزار گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 967

به "دانشگاه ها بعد از ماه رمضان باز می شوند؟ ، ماجرای خبری که دانشجویان را سردرگم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه ها بعد از ماه رمضان باز می شوند؟ ، ماجرای خبری که دانشجویان را سردرگم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید