رئیس جمهوری کره جنوبی استعفای وزیر اتحاد مجدد دو کره را پذیرفت

به گزارش مجله شرقیا، رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (آدینه) استعفای وزیر اتحاد مجدد دو کره را در حالی پذیرف که تنش ها بین دو کره بر سر فعالیت های فراری های کره شمالی در کره جنوبی و دیپلماسی متوقف شده، شدت یافته است.

رئیس جمهوری کره جنوبی استعفای وزیر اتحاد مجدد دو کره را پذیرفت

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کیم یئون چول، وزیر اتحاد مجدد دو کره روز چهارشنبه پیشنهاد استعفای خود را مطرح نمود، چون خودش را مسئول بدتر شدن روابط بین دو کشور می داند.

مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی پس از آنکه بابت رسیدگی به شیوع ویروس کرونا با محبوبیت زیادی در میان مردمش روبرو شد، به دلیل بدتر شدن روابط با کره شمالی با کمترین میزان محبوبیت در سه ماه گذشته روبرو شده است.

کره شمالی درخواست های سئول را برای همکاری در شروع پروژه های مالی بین دو کره که در نتیجه تحریم ها علیه پیونگ یانگ متوقف شده بود، رد کرد.

پیونگ یانگ همچنین مساله فراری ها به کره جنوبی را مدنظر قرار داده چون آنها اقدام به استفاده از بالن های پروپاگاندا و ارسال آنها به کره شمالی می نمایند.

کره شمالی در روزهای اخیر با اشاره به ناکامی سئول در متوقف کردن اقدامات فراری ها، دفتر ارتباط مشترک در مرز دو کره را منفجر، سرانجام مصاحبه با کره جنوبی را اعلام و حتی کره جنوبی را به اقدام نظامی تهدید نموده است.

سخنگوی وزارت اتحاد مجدد دو کره امروز در یک نشست خبری گفت، به یک فراری کره شمالی که می خواست صدها بطری حاوی برنج، دارو و ماسک صورت به کره شمالی بفرستد گفته شد تا این کار را انجام ندهد؛ وی می خواست این بطری ها را به دریا بیندازد تا به وسیله امواج به ساحل کره شمالی بروند.

این سخنگو همچنین هشدار داد، مقام ها باید این گروه ها را از انجام چنین برنامه هایی برحذر دارند و به دنبال مجازات نقض قوانین حاکم بر تبادلات و همکاری های بین دو کره باشند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1098

به "رئیس جمهوری کره جنوبی استعفای وزیر اتحاد مجدد دو کره را پذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهوری کره جنوبی استعفای وزیر اتحاد مجدد دو کره را پذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید