بیل گیتس می گوید بنیاد او تمام توجه اش را معطوف مبارزه با ویروس کرونا می نماید

به گزارش مجله شرقیا، بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت در مصاحبه ای که روز یکشنبه منتشر شد گفت که بنیاد بیل و ملیندا گیتس تمام توجه خود را معطوف مبارزه با ویروس کرونا می نماید.

بیل گیتس می گوید بنیاد او تمام توجه اش را معطوف مبارزه با ویروس کرونا می نماید

گیتس در مصاحبه با روزنامه Financial Times گفت که بنیاد خیریه او که بیش از 40 میلیارد دلار پول اهدایی دارد، آماده است تا تمام منابع خود را برای مبارزه با ویروس کرونا صرف کند؛ حتی اگر این کار به قیمت خدشه وارد کردن به کوشش ها برای مبارزه با دیگر بیماری های مرگبار منجر گردد.

بیل گیتس می گوید:

ما تمام تمرکز سازمان را از HIV و مالاریا و ریشه کنی فلج اطفال، به این [ویروس کرونا] معطوف کردیم. تمام توجه بنیاد به این بیماری معطوف شده و حتی کارهای غیر مرتبط به مسائل بهداشتی مثل تحصیل تماماً به این موضوع و یادگیری آنلاین جلب شده است.

این یعنی تمام نیروی انسانی و متخصصان بنیاد گیتس برای مبارزه با همه گیری کرونا کوشش خواهند کرد. گیتس می گوید کارآزمایی بالینی داروهای جدید ایدز متوقف می شوند تا توسعه روش های درمانی بیماری کووید 19 با سرعت بیشتری انجام گردد.

مدیرعامل سابق مایکروسافت می گوید شیوع ویروس کرونا ده ها تریلیون دلار به اقتصاد دنیا ضرر وارد خواهد نمود و فعالیت مالی بعضی کشورها به خاطر این ویروس تا چند سال آینده به طور چشمگیری کاهش پیدا می نماید.

بیل گیتس یکی از منتقدین سیاست های رئیس جمهور آمریکا در دوران کرونا بوده است. پس از اینکه دونالد ترامپ گفت بودجه سازمان دنیای بهداشت (WHO) را به خاطر واکنش این سازمان به شیوع ویروس کرونا قطع می نماید، گیتس اقدام او را خطرناک توصیف کرد.

او در مصاحبه خود با Financial Times باز هم به این موضوع اشاره نمود و گفت که سازمان دنیای بهداشت اهمیت بسیار بالایی داشته و باید از آن پشتیبانی بیشتری کرد تا نقش خود را به درستی انجام دهد. وی اضافه نمود: من فکر می کنم ترامپ تحلیل عمیق تری انجام بدهد و تصمیم بگیرد تا به آن ها پول بیشتری بدهد.

بنیاد گیتس تا به امروز 100 میلیون دلار برای مبارزه با ویروس کرونا اهدا نموده است. این بنیاد قرار است 150 میلیون دلار دیگر را نیز به کوشش های بین المللی برای توسعه روش های شناسایی، درمانی و ساخت واکسن کووید 19 و همچنین یاری به کشورهای آفریقای و جنوب شرق آسیا اختصاص دهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 989

به "بیل گیتس می گوید بنیاد او تمام توجه اش را معطوف مبارزه با ویروس کرونا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیل گیتس می گوید بنیاد او تمام توجه اش را معطوف مبارزه با ویروس کرونا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید