رستوران دار جوان در برابر اتهام قتل پیرمرد

به گزارش مجله شرقیا، صاحب یک رستوران که متهم است پیرمردی را به خاطر کثیفی و شلختگی به قتل رسانده است، برای بررسی بیشتر به لحاظ روحی و روانی به پزشکی قانونی معرفی گشت.

رستوران دار جوان در برابر اتهام قتل پیرمرد

به گزارش شرق، رسیدگی به این پرونده از 19 آبان سال 99 به دنبال پیداشدن جسد یک پیرمرد در دره ای در حوالی امامزاده داود آغاز شد. یک مرد کشاورز جسد را پیدا کرده و با پلیس تماس گرفته بود.

اهالی روستای وردیج - واریش با مشاهده جسد پیرمرد او را شناختند و به مأموران گفتند پیرمرد اسکندر نام دارد که هر روز جهت امامزاده داود تا روستای وردیج - واریش را پیاده طی می کرد. جسد با دستور قضائی به پزشکی قانونی منتقل شد و در بررسی ها معین شد پیرمرد هر روز به رستورانی در کنار جاده می رفت و آخرین بار چند نفر از اهالی وی را همراه صاحب رستورانی در اطراف روستا به نام بهرام دیده بودند. اهالی به مأموران گفتند: اسکندر مدت ها بود که به رستوران بهرام رفت و آمد داشت و مدام به آنجا می رفت، در واقع غذایش را آنجا می خورد. بهرام و اسکندر رابطه خوبی با هم داشتند، بهرام به او غذا می داد و اگر کاری داشت برایش انجام می داد. در مدت کرونا کسب وکار بهرام خوب نبود. بااین حال اسکندر به سراغ او می رفت و آخرین بار هم آنها با هم دیده شدند.

با افشای این ماجرا بهرام 52 ساله به نام مظنون بازداشت شد، اما ادعا کرد از نحوه مرگ پیرمرد اطلاعی ندارد. وی گفت: پیرمرد هر روز به رستوران ما می آمد و من حتی گاهی اوقات به او چای و غذای مجانی می دادم. من هیچ مسئله ای با او نداشتم و نمی دانم چرا کشته شده است.

متهم در بازپرسی های بعدی به قتل اعتراف کرد و گفت: من و برادرم 20 سال است که رستوران را راه انداخته ایم. قبلا رستوران رونق داشت اما از وقتی کرونا شیوع پیدا کرد کسب و کارمان بد شده بود و یک سال و نیم بود که با دو نفر شریک شده بودیم. رستوران ما در چهار کیلومتری روستاست و پیرمرد هر روز با سر و وضع نامناسب و لباس های شلخته و کثیف به رستوران می آمد. مشتری ها وقتی او را پشت میز می دیدند، از ترس کرونا به رستوران نمی آمدند.

به همین علت چند بار از او خواسته بودم دیگر به رستوران نیاید اما قبول نمی کرد. من حتی به این مرد گفتم حاضرم پول بدهم تا برای خودش غذا آماده کند، بااین حال توجهی نمی کرد و هر بار به رستوران می آمد. من هم خیلی از اینکه مشتری نداشتم و همان چند مشتری کم را هم سر و وضع اسکندر از رستوران دور می کرد، ناراحت بودم. وی ادامه داد: آخرین بار شاگردم به او اعتراض و وی را از رستوران بیرون کرد؛ اما مرد دوباره به رستوران برگشت و همین کارش باعث شد تا من حسابی ناراحت شوم. من که از رفتار پیرمرد عصبانی بودم، او را دنبال کردم و به سمت دره هل دادم. سپس با سنگ به سرش زدم و به رستوران برگشتم. من قصد کشتن او را نداشتم و فقط می خواستم با او کتک کاری کنم تا دیگر به رستوران نیاید. قصدم اصلا به قتل رساندن او نبود. وقتی جسدش پیدا شد اصلا باور نکردم که با ضرباتی که من زده ام او مرده است. در پی اعتراف های مرد رستوران دار، برای او کیفرخواست صادر و پرونده به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

متهم در حالی پای میز محاکمه ایستاد که فرزندان قربانی برای وی حکم قصاص خواستند. آنها گفتند: مرد رستوران دار می خواهد با حرف هایش آبروی ما را ببرد. پدر ما نیازی به این مرد نداشت، ما دستمان به دهانمان می رسد و نیازی نداریم که کسی به ما یا حتی پدرمان کمک کند. او مرتکب قتل پدر ما شده و ما قصد گذشت نداریم و درخواست قصاص داریم و او را نمی بخشیم. حتی اگر همه دارایی اش را به ما بدهد ما همچنان درخواست قصاص داریم.

س پس متهم پای میز محاکمه ایستاد. بهرام جرمش را انکار کرد و گفت: من قتل را قبول ندارم و در پلیس آگاهی تحت فشار روانی به قتل پیرمرد اعتراف کردم. افراد دیگری او را کشته اند و من از این ماجرا بی اطلاع هستم. آن روز پیرمرد مثل هر روز آمد و غذا خورد و رفت، اینکه چه کسی و چرا او را کشته است، نمی دانم و خبر ندارم. وی در مقابل سؤالات هیئت قضائی اظهارات ضد و نقیضی را اسم کرد و پاسخ های درستی نداد و حتی مدعی شد خیلی چیزها به یادش نمی آید. در ادامه وکیل متهم به دفاع پرداخت و گفت: بهرام از مشکل روحی و روانی رنج می برد و بعد از بازداشت مسائل روحی او بیشتر شده است. به نظر می رسد او قوه تمییز ندارد، ازاین رو تقاضا دارم تا برای بررسی سلامت روان به پزشکی قانونی معرفی شود.

وکیل بهرام گفت: موکل من قبل از اینکه به قتل متهم شود هم دچار مسائل روحی بوده است و پرونده پزشکی هم دارد، این پرونده نشان می دهد او باید تحت نظر پزشک باشد و خودش نمی تواند برای خودش تصمیم بگیرد و شرایط روحی مناسبی ندارد؛ بنابراین من درخواست دارم دادگاه قبل از هر تصمیمی در این خصوص نظر بدهد و موکل من به لحاظ پزشکی حتما مورد بررسی قرار بگیرد. در سرانجام جلسه قضات بهرام را به کمیسیون پزشکی قانونی معرفی کردند تا کارشناسان پس از بررسی های بالینی، سلامت روان وی را بررسی کنند. بعد از اظهار نظر کارشناسان، قضات درباره این پرونده حکم صادر می کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1724

به "رستوران دار جوان در برابر اتهام قتل پیرمرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رستوران دار جوان در برابر اتهام قتل پیرمرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید