شرایط حضور در خاکسپاری ملکه؛ جت نیاورید، اتوبوس هست!

به گزارش مجله شرقیا، هر تصوری که از مراسم تدفین درگذشتگان دارید را دور بریزید، خاکسپاری ملکه چیز دیگری است؛ تاحدی که ممکن است جو بایدن را در حالی ببینیم که برای رفتن به مراسم تدفین ملکه، در پی اتوبوس می شود!

شرایط حضور در خاکسپاری ملکه؛ جت نیاورید، اتوبوس هست!

به گزارش ایسنا، بر اساس اسنادی از لندن که به دست روزنامه پولتیکو رسیده، به سران کشور ها توصیه شده که با جت یا بالگرد های شخصی خود در مراسم تدفین ملکه الیزابت حاضر نشوند.

از نمایندگان خارجی و همسرانشان خواسته شده تا با پرواز های تجاری به انگلیس بروند، زیرا فرودگاه هیترو لندن ظرفیت فرود هواپیما های شخصی و فضای پارک آن ها را ندارد.

اگر رهبران خارجی بر سفر با جت های شخصی خود اصرار ورزند، باید در فرودگاه های اطراف لندن هواپیمای خود را به زمین بنشانند.

البته جای پارک هواپیما تنها مسئله ای نیست که بایدن باید به آن فکر کند. پیش تر سی ان ان گزارش داد جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا باید تصمیم بگیرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق این کشور و از دوست داران ملکه را با خود به انگلیس ببرد یا نه.

سی ان ان گزارش داد که بایدن باید درباره حضور یا عدم حضور ترامپ در مراسم تدفین ملکه تصمیم بگیرد.

آقا و بانو!

بر اساس این دستور کار وزارت خارجه انگلیس، تنها سران کشور ها و شریک زندگی شان مجوز حضور در این مراسم را خواهند داشت. هنوز معین نیست که سران پیشین کشور ها (روسای جمهور یا نخست وزیران پیشین) در این مراسم شرکت خواهند کرد یا نه.

در این نامه آمده است: به علت کمبود فضا در مراسم تدفین کشوری الیزابت دوم و رویداد های وابسته به آن، هیچ عضو دیگری از خانواده میهمان اصلی یا مقامات کشور متبوع وی اجازه حضور در مراسم را نخواهند داشت.

ماشین ممنوع، اتوبوس هست!

این سند نشان می دهد که محدودیت های وضع شده شامل حال خودرو های رسمی سران دیگر کشور ها هم می گردد. از میهمانان خواسته شده تا به دلایل امنیتی و با توجه به محدودیت های جاده ای، از آوردن خودرو های شخصی خود خودداری نمایند.

مسئولان برگزاری این مراسم اتوبوس هایی برای انتقال رهبران دنیا تعبیه نموده اند. یک سفیر خارجی در لندن گفت: فکر کنید بایدن سوار اتوبوس گردد!

محدودیت های مراسم ملکه به سران کشور های خارجی ختم نمی گردد؛ باید ها و نباید هایی هم برای شهروندان انگلیس در نظر گرفته شده است.

باکینگهام: فقط گل و کارت؛ ساندویچ و خرس نیاورید!

شهروندان انگلیس حق ندارند برای یادبود ملکه، خرس عروسکی و ساندویچ به کاخ باکینگهام ببرند!

در بیانیه خیریه رویال پارکس، که 8 پارک سلطنتی لندن را حمایت می نماید، آمده: متاسفانه هیچ هدیه یا آثار دستی پذیرفته نخواهد شد. انگلیسی ها در عوض می توانند کارت یا برچسب هایی در یادبود ملکه تهیه نمایند که به صورت منظم به وسیله کارکنان پارک های سلطنتی جمع آوری شده و آرشیو می گردد.

بعلاوه انگلیسی ها نباید گل هایشان برای ملکه را در هر جایی رها نمایند، بلکه باید آن ها را از بسته بندی های پلاستیکی خارج نموده و در مکان هایی که برای جمع آوری گل های یادبود تعبیه شده، قرار دهند.

علاوه بر این، از انگلیسی ها خواسته شده تا برای حفظ محیط زیست، تنها ماده های اورگانیک و تجزیه پذیر را در این مکان ها رها نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 24 شهریور 1401 بروزرسانی: 24 شهریور 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2145

به "شرایط حضور در خاکسپاری ملکه؛ جت نیاورید، اتوبوس هست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط حضور در خاکسپاری ملکه؛ جت نیاورید، اتوبوس هست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید