شورای شهر کرمان در دوره گذار

به گزارش مجله شرقیا، با استعفای دو عضو دیگر شورای شهر کرمان برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی، برآورد ها درباره پذیرش قبولی و یا عدم قبولی دو عضو علی البدل شورا به اوج خود رسیده که می تواند دوران جدیدی را در شورای شهر پنجم کرمان ایجاد کند.

شورای شهر کرمان در دوره گذار

به گزارش مجله شرقیا، پنجمین شورای اسلامی شهر کرمان از ابتدا با فراز و نشیب ها و چالش های متفاوتی روبرو بوده است، به طوری که در ابتدا اعتراضاتی بر سر شمارش آرا شد و پس از بازشماری آرا، تعداد آرا تأیید و اعضای شورای شهر کرمان تثبیت شدند و اصلاح طلبان بیشترین کرسی های شورای شهر کرمان را تصاحب کردند؛ پس از تشکیل شورای شهر زمزمه های مبنی بر سیاسی بودن این شورا و لغو بسیاری از پروژه های شورای قبل به گوش می رسید اما رئیس شورای شهر اتمام همه پروژه های ناتمام را از اولویت های شورای پنجم گفت.

شورای شهر کرمان در گام اول، شهردار کرمان را برکنار و شهرداری را با سرپرست مدتی اداره کردند؛ اما فرد معرفی شده از سوی شورای شهر برای شهرداری کرمان پس از مدت طولانی، وزارت کشور با آن موافقت نکرد و شورای شهر دوباره مجبور به بررسی گزینه های دیگر کرد و در نهایت مهران عالم زاده با 10 رأی موافق به وزارت کشور معرفی شد و با دریافت مهر تأیید وزارت کشور، بر کرسی شهرداری کرمان تکیه زد.

در این بین هر از گاهی مباحثی مبنی بر برخی اختلافات جزئی در شورای شهر گوشه و کنار به گوش می رسید تا اینکه در بهار امسال شورای شهر کرمان دوباره دچار تلاطم شد، به گونه ای که در 29 اردیبهشت ماه، تیتر بسیاری از خبرگزاری ها و سایت ها، استعفای ماه بانو معصوم زاده و عدم موافقت شورای شهر کرمان و موکول شدن آن به هفته بعد را گفتند و در یکشنبه هفته بعد از آن (5 خردادماه)، شورای شهر با استعفای ماه بانو معصوم زاده موافقت کرد.

این انتها ماجرا نبود، بلکه در 11 خردادماه، تیتر خبرها این بود؛ علی بهرامی و زهرا ایرانمنش از شورای شهر کرمان خداحافظی کردند، این دو عضو شورای شهر علت خروج خود از شورا را حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفتند.

اکنون که بازار انتخابات مجلس شورای اسلامی داغ است و استعفای تعدادی از اعضای شورای شهر کرمان برای حضور در مجلس شورای اسلامی راه را برای اعضای علی البدل شورا باز کرده اند، اما برخی از اعضای عدل البدل نیز یا قصد حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند یا اصلاً مایل به حضور در شورای شهر را ندارند.

احمد حسن زاده اولین عضو علی البدل شورای شهر کرمان در 11 خردادماه سوگند یاد کرد و به جای ماه بانو معصوم زاده وارد شورای شهر کرمان شد، حال زهرا لری و فتح اله مویدی گزینه های جایگزین علی بهرامی و زهرا ایرانمنش هستند که زمزمه هایی در خصوص عدم قبول کردن آنها برای حضور در شورای شهر کرمان شنیده می شود.

لری بر سر دو راهی مجلس شورای اسلامی و شورای شهر

زهرا لری در گفت وگو با خبرنگار مجله شرقیا، در خصوص حضور خود در شورای شهر کرمان گفت: در حال بررسی برخی موارد هستم و تا آخر هفته احتمالاً به جمع بندی کلی خواهم رسید.

این عضو شورای شهر دوره چهارم کرمان بیان نمود: برای شورای شهر یکسری مسائل، طرح و برنامه هایی دارم اما در حال بررسی اوضاع هستم که آیا امکان اینکه با رویکرد جدید وارد شورای شهر کرمان، مانند دوره قبل و شاید قوی تر، شوم یا خیر؟

این عضو علی البدل شورای شهر کرمان ادامه داد: اگر به شورای شهر برگردم، با توجه به اینکه دیگر خانمی در شورای شهر حضور ندارد و همچنین برنامه هایی که از گذشته در شورای شهر برای پیگیری داشتم، حضور در این دوره از شورای شهر وظیفه بسیار سنگینی را بر دوشم خواهد گذاشت.

لری از تصمیم دیگر خود در عرصه سیاسی خبر داد و اظهار کرد: از یک سال گذشته تصمیم برای حضور در مجلس شورای اسلامی داشتم و از فعالیت های مجلس در این بازه مطالعات کافی و کامل انجام دادم و احاطه لازم در ارتباط با فعالیت های مجلس شورای اسلامی پیدا کرده ام.

وی از نگرانی ها و دغدغه های خود سخن به میان آورد و بیان نمود: از سوی دیگر نگران این موضوع هستم که در شورای شهر کرمان هم اکنون جای یک خانم توانمند که بتواند مسائل شهر را پیش ببرد، خالی است و اگر دوستان خانم از شورای شهر استعفا نداده بودند؛ قطعاً بحث مجلس شورای اسلامی را دنبال می کردم.

لری در انتها با بیان این مطلب که در هر جا باشم، در خدمت مردم هستم، اظهار کرد: اکنون احتمال حضورم در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر هر کدام 50 درصد است.

مویدی تصمیمی برای ورود به شورای شهر نگرفته است

به گزارش پیش از این نیز فتح الله مویدی عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف کرمان و عضو دیگر علی البدل شورای شهر در گفت و گو با خبرنگار مجله شرقیا، درباره حضور در شورای شهر کرمان اظهار کرد: تاکنون برای ورود به شورا تصمیمی نگرفته ام. هرچند هنوز که از شورا چیزی در این رابطه به من اعلام نشده است.

وی اضافه نمود: من عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف هستم و تصویب شده اگر بخواهم در شورا باشم باید از اتاق اصناف استعفا بدهم و بنده 40 سال در اتاق اصناف بوده ام و اکنون اولویت اصلی من اتاق اصناف است.

مشرفی: هر دو می آیند

اما در این میان علی اکبر مشرفی عضو شورای شهر کرمان در گفت وگو با خبرنگار مجله شرقیا، درباره حضور دو عضو علی البدل شورای شهر کرمان گفت: خانم لری و آقای مویدی حتماً در شورای شهر کرمان حضور خواهند یافت.

گزارش از: سارا سلطانی خبرنگار مجله شرقیا منطقه کویر

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مرداد 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 228

به "شورای شهر کرمان در دوره گذار" امتیاز دهید

1 کاربر به "شورای شهر کرمان در دوره گذار" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای شهر کرمان در دوره گذار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید