عزیزی: آرزوی خانواده ورزش این است که فوتبال را در لباس دامادی ببیند!، موافق شفافیت اقتصادی فدراسیون&zwnjها هستم

به گزارش مجله شرقیا، رئیس فدراسیون گلف در گفت وگو با خبرنگاران درخصوص بحث شفافیت اقتصادی در فدراسیون ها و چرخه معیوب ورزش در تخصیص بودجه مطالبی را عنوان کرد.

عزیزی: آرزوی خانواده ورزش این است که فوتبال را در لباس دامادی ببیند!، موافق شفافیت اقتصادی فدراسیون&zwnjها هستم

حمید عزیزی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد لزوم شفافیت های اقتصادی در ورزش گفت: شفافیت اقتصادی بهترین اتفاقی است که می تواند در ورزش رخ دهد چرا که در ابتدا باعث افزایش اعتماد جامعه مخاطب و مسئولین بالادستی در هر سطحی خواهد شد. بعلاوه به خود مجموعه قوت، قدرت و اعتماد به نفس برای پیشبرد برنامه ها را می دهد و در چارچوب سازمان، نیروها را تقویت می نماید تا آنها تمام انرژی خود را برای بهتر شدن به کار گیرند و افراد از راندمان کاری خود آگاه شده، نهایتا شاهد بهره وری و افزایش راندمان در سطح سازمان خواهیم بود.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون گلف به چالش شفاف سازی اقتصادی وارد خواهد شد، گفت: با پیشنهاد و اصرار من در مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون مصوب شد که مباحث اقتصادی را روی سایت و در دسترس عموم قرار دهیم. سایت جدید طراحی شده و فرایند لازم برای این امر طی شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

رئیس فدراسیون گلف در ادامه در مورد بودجه مصوب سال 1400 از سوی وزارت ورزش و چارچوب های معین شده برای این بودجه یادآوری کرد: وزارت ورزش با فدراسیون ها جلساتی را برگزار نموده از جمله فدراسیون گلف. این جلسه با حضور معاونین وزیر ورزش و مسئولان فدراسیون گلف برگزار گردید و پیرو پیگیری ها، اصرار و مراجعات بنده علاوه بر اینکه به صورت شفاهی اعلام کردند که با پیشنهاد ما موافق هستند و باید معیار و متری برای بودجه ابلاغ گردد، نهایتا قولی که در این مورد داده بودند در زمان حضور علی نژاد عملی شد. بر این اساس جدولی برای امتیازبندی عملکرد فدراسیون ها تدوین شد. این کار هر چند گام بزرگی بود ولی اشکالاتی هم داشت که مواردی را مطرح کردم که برخی از آنها پذیرفته شد و قرار شد در سال آینده اعمال گردد.

عزیزی در این مورد که در جدول تخصیص بودجه سال 1400 بحث مدال آوری در سال 99 مطرح است و این در حالی است که در این سال به دلیل شیوع ویروس کرونا هیچ رویداد و مدال آوری وجود نداشته است، گفت: برای این موضوع و اینکه آیا بحث شیوع کرونا اعمال خواهد شد، بحث جدیدی را نشنیده ام ولی مطمئناً موضوع بودجه با لحاظ نمودن نیمی از امتیاز عملکرد به بحث مدال آوری از این بحث جدا نیست و تاثیر کرونا باید لحاظ گردد، بدین صورت که امتیاز مدال آوری در سایر آیتم ها پخش گردد. درست است سال جاری رویدادی نداشتیم اما کارهای زیادی را در بحث ساختاری برای گلف انجام دادیم و فعالیت های ما قابل قبول است.

وی تاکید نمود: علاوه بر کرونا، بحث مدال آوری داستان شیر گرسنه ای است که حوصله شکار ندارد و مدام گرسنه تر و ضعیف تر می گردد. سیستم ورزش باید بپذیرد بسیاری از فدراسیون ها قریب یک قرن است که مورد حمایت مردم، سیستم، رسانه ها و اسپانسر برای منابع اقتصادی و استفاده از منابع دولتی و هر گونه مقدورات، قرار گرفته اند. در جدول توزیع بودجه، پنجاه درصد ملاک ها را بحث مدال آوری که از طریق این حمایت ها به دست آمده در نظر می گیرند و بر اساس همان، بودجه بیشتری تخصیص می یابد و همان چرخه معیوب ادامه دارد.

رئیس فدراسیون گلف یادآوری کرد: وزارت ورزش باید چشم انداز استقلال رشته های ورزشی را تدوین کند و تعدادی از فدراسیون ها را به سمت استقلال اقتصادی سوق دهد. تا کی برخی فدراسیون ها باید با یک شرایط نامتوازن از منابع دولتی و عمومی استفاده نمایند؟ یک پنجاهم این بسته های خبری و رسانه ای که به برخی از فدراسیون ها داده می گردد و آنها توسعه می یابند اگر در اختیار سایر فدراسیون ها و رشته ها باشد، آنها هم توسعه می یابند. به هر حال مسلم است که باکس خبری، به دنبالش اسپانسر و حمایت مردمی را به همراه دارد.

وی گفت: اگر امکانات تخصیص یافته طی دهه ها به برخی رشته ها را در نظر بگیریم، به ازای هر یک میلیون تومان که به کبدی، گلف، اسکواش، شمشیربازی و رشته هایی از این دست از منابع غیر دولتی ورود شده، باید رشته هایی مانند فوتبال،کشتی، والیبال و برخی رشته های دیگر، یک میلیارد تومان آورده داشته باشند. برخی رشته ها مثل فرزندی هستند که 60-70 سال است در خانه پدری خود بوده اند و از کل منابع خانواده ارتزاق نموده اند ، حالا باید به خانه بخت بروند و مستقل شوند.

عزیزی توضیح داد: آرزوی خانواده ورزش این است که فوتبال را هم در لباس دامادی ببینیم و بعنوان مثال با تاسیس یک رسانه مستقل مخصوص خودش با اخذ هزینه تبلیغات از نظر اقتصادی مستقل گردد، با کسب درآمدهای پایدار و ارزنده روی پای خود بایستد، نیازی به حمایت اقتصادی دولتی نداشته باشد و منابع اقتصادی عمومی که از وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف مستقیم و غیر مستقیم صرف آن می گردد برای توسعه سایر رشته ها اختصاص یابد و در رسانه ملی هم جا برای پخش بقیه رشته ها بازتر گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1387

به "عزیزی: آرزوی خانواده ورزش این است که فوتبال را در لباس دامادی ببیند!، موافق شفافیت اقتصادی فدراسیون&zwnjها هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزیزی: آرزوی خانواده ورزش این است که فوتبال را در لباس دامادی ببیند!، موافق شفافیت اقتصادی فدراسیون&zwnjها هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید