فوتبال هفت نفره موقتا از بازیهای پاراآسیایی حذف شد

به گزارش مجله شرقیا، سرپرست انجمن فوتبال هفت نفره فدراسیون جانبازان و معلولان از حذف موقت رشته فوتبال هفت نفره از بازیهای پاراآسیایی و میزبانی احتمالی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا خبر داد.

فوتبال هفت نفره موقتا از بازیهای پاراآسیایی حذف شد

به گزارش خبرنگاران، امین الله مانی در خصوص حذف رشته فوتبال هفت نفره از بازیهای پاراآسیایی گفت: از آنجایی که فوتبال در آن منطقه از آسیا (اندونزی) جایگاهی ندارد با تصمیم ژاپن از بازیهای پاراآسیایی حذف و رشته های دیگری که در کشور ما فعالیت ندارند، جایگزین می شود. به عبارت بهتر میزبان بازیهای پارالمپیک 2020 برای معین جایگاه خود در این مسابقات، رشته هایی که در آن مدال نمی گیرد را حذف و رشته هایی که می توانند مدال آور باشند را برگزار خواهد کرد.

وی با بیان این مطلب که رشته فوتبال هفت نفره فقط در این دوره از مسابقات حذف شده است، گفت: مسابقات قهرمانی آسیا در این رشته به صورت مستقل برگزار خواهد شد که احتمالا به میزبانی ایران انجام می شود. ایران و هند برای میزبانی این رقابتها اعلام آمادگی کرده اند و احتمال زیاد میزبانی به ایران خواهد رسید.

سرپرست انجمن فوتبال هفت نفره فدراسیون جانبازان و معلولان درباره احتمال حضور این رشته در بازیهای پارالمپیک گفت: براساس قوانین، هر رشته ورزشی که می خواهد در بازیهای پارالمپیک حضور داشته باشد باید در 23 کشور از 5 قاره فعالیت داشته باشد. در آخرین دوره بازیهای پاراآسیایی اینچئون، رشته فوتبال هفت نفره با حضور چهار کشور برگزار گشت و چون تعداد تیم ها به حد نصاب نرسید تیم ایران که قهرمان این دور از مسابقات بود نتوانست مجوز شرکت در پارالمپیک را کسب کند و البته در مسابقات قهرمانی جهان مجوز گرفت. به عبارت دیگر وقتی توسعه و گستردگی یک رشته ورزشی زیاد نباشد از بازیهای پارالمپیک حذف می شود.

وی ادامه داد: فوتبال نیز با این مشکل روبرو شده که این موضوع نشان دهنده ضعف فدراسیون جهانی فوتبال هفت نفره است. از طرفی این فدراسیون در تلاش است تا بتواند این رشته را به پارالمپیک برگرداند، که کار بسیار دشواری است و البته ممکن است به بازی های پارالمپیک 2024 برسد.

الله مانی در پایان همچنین به مسابقات قهرمانی جهان اشاره کرد و اضافه کرد: مسابقات قهرمانی جهان شهریور سال آینده در کشور آرژانتین برگزار خواهد شد. نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور و دستهجات به همراه تیمی که در بازیهای ریو شرکت کرده بود را به اردو دعوت خواهیم کرد. اردوها را نیز از اردیبهشت سال آینده آغاز خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 580

به "فوتبال هفت نفره موقتا از بازیهای پاراآسیایی حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال هفت نفره موقتا از بازیهای پاراآسیایی حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید