ماندگاری آنتی بادی های کرونا بیش از 60 روز است

به گزارش مجله شرقیا، ایرنا/ نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد آنتی بادی هایی که علیه عفونت ویروس جدید کرونا در بدن ایجاد می شوند بیش از 60 روز در بدن انسان باقی می مانند.

ماندگاری آنتی بادی های کرونا بیش از 60 روز است

به گزارش پایگاه اینترنتی فایننشیال اکسپرس، تا به امروز محققان بر این باور بودند که متوسط مدت زمانی که آنتی بادی های ایجاد شده علیه ویروس جدید کرونا در بدن باقی می ماند 50 روز است اما نتایج این مطالعه جدید که توسط محققان بیمارستان فوق تخصصی ساکت (Saket) و موسسه CSIR در هند اجرا شده است موضوع دیگری را بیان می نماید.

محققان در این مطالعه مجموعه ای از 780 نفر از جمله 448 نفر از کارکنان بخش مراقبت های بهداشتی و 332 بیمار را که به دلیل دادن آزمایش کرونا در فاصله زمانی بین ماه های آوریل و آگوست امسال میلادی (فروردین تا مردادماه) به بیمارستان مراجعه نموده بودند، مورد آنالیز قرار گرفتند. گفتنی است زمانی که فرد به هر گونه عفونتی مبتلا می گردد، بدن وی در نتیجه یک واکنش طبیعی آغاز به فراوری آنتی بادی می نماید.

وجود آنتی بادی ها و مدت زمان حضور آنها معین می نماید که چه مدت فرد از ابتلای مجدد به عفونت مصون می ماند. یافته های این مطالعه که برای پیش چاپ در مجله MedRxiv موجود است با یافته های مطالعه ای که به تازگی چاپ شده و نشان می دهد که آنتی بادی ها کمتر از 50 روز در بدن باقی می مانند در تضاد است.

یافته های این مطالعه که پنج ماه بطول انجامیده است، نشان می دهد که آنتی بادی ها علیه کووید-19 می توانند بیش از 60 روز باقی بمانند و علیه این ویروس ایمنی ایجاد نمایند.

دکتر سوجیت جها مدیر اصلی غدد درون ریز ، دیابت و متابولیسم در بیمارستان فوق تخصصی ساکت (Saket) در هند گفت: این اولین گزارش مقدماتی از هند است که شواهدی مبنی بر تداوم آنتی بادی را علیه SARS-CoV-2 در بدن ارائه می دهد. این مطالعه نشان می دهد زمانی که آنتی بادی ها علیه این ویروس در بدن ایجاد شوند آنها می توانند بیش از 60 روز در بدن باقی بمانند.

این مطالعه همچنین نشان داد، نیمی از بیمارانی که در بیمارستان برای تست کرونا آزمایش شده اند، دارای آنتی بادی علیه این ویروس بودند.

بر اساس نتایج این مطالعه، 67 درصد از موارد مثبت بدون علامت بوده و این موضوع نشان می دهد که آنتی بادی ها بدون اینکه فرد متوجه گردد در بدن ایجاد می گردد . همچنین شیوع سرمی کووید-19 در میان کادر بیمارستان از 2.3 درصد در ماه آوریل به 50.6 درصد در ماه ژوئیه افزایش یافت.

منبع: همگردی
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1245

به "ماندگاری آنتی بادی های کرونا بیش از 60 روز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماندگاری آنتی بادی های کرونا بیش از 60 روز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید