محدودیت های ترافیکی ایام نوروز اعلام شد، کدام جاده ها در ایام نوروز یک طرفه است؟

به گزارش مجله شرقیا، مرکز مدیریت راه های کشور محدودیت های ترافیکی ایام نوروز 1402 را گفت. با توجه به پیش بینی شرایط تردد و اقدامات کنترل ترافیک تعطیلات نوروز سال 1402 و ارتقاء ضریب ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی از امروز تا سرانجام روز سه شنبه 15 فروردین ماه 1402 اجرا می گردد.

محدودیت های ترافیکی ایام نوروز اعلام شد، کدام جاده ها در ایام نوروز یک طرفه است؟

عبور و مرور انواع موتور سیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه ها و بزرگراه ها، محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و سایر محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع است.

در تمامی محورهای برون شهری که ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می گردد، عبور و مرور انواع تریلر، ناوگان ترانزیتی، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسدشدنی، بهداشتی، کودهای شیمیایی، ضدعفونی کننده و کالاهای اساسی (گندم، جو، برنج، سویا، دانه های روغنی و ...) یا دارای مجوز از پلیس راهور فراجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه هایی اعمال می گردد که مقررات یک طرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می گردد یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت به استثنای حاملین مواد سوختی، بهداشتی، کالای اساسی و دارای مجوز در تاریخ 13 فروردین 1402 در کلیه محورهای برون شهری کشور ممنوع است.

محدودیت های محور چالوس

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در محور کرج - چالوس و بالعکس ممنوع است؛ بعلاوه تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 چهارشنبه 24 اسفند تا سرانجام دوشنبه 29 اسفند از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 این تاریخ ها تا ساعت 24، از کرج میدان امیرکبیر و آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه در روزهای دوم، سوم و چهارم و روزهای 11، 12، 13 و 14 فروردین از ساعت 12 تا ساعت 2 بامداد روزهای بعد از کرج میدان امیرکبیر و ابتدای آزادراه تهران-شمال (انتهای بزرگراه آزادگان) به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تاریخ های مذکور تا ساعت 2 بامداد روز بعد، از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یک طرفه خواهد بود.

با وجود این در صورت افزایش حجم تردد در آزادراه تهران - شمال و احتمال کندی ترافیک در داخل تونل ها با اعلام مامورین مستقر در محل مسیر جنوب به شمال یا شمال به جنوب به صورت مقطعی از ابتدای آزادراه در هر دو مسیر مسدود خواهد شد.

محدودیت های محور هراز

تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع است؛ تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنا حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از امروز تا ساعت 2 بامداد روز شنبه پنجم فروردین 1402 و از ساعت 6 روز پنجشنبه دهم فروردین تا ساعت 2 بامداد روز سه شنبه 15 فروردین از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه روز دوشنبه 29 اسفند 1401 از ساعت 12 تا ساعت 24 از آب اسک به رودهن ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از رودهن به آب اسک به صورت یک طرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه در روزهای دوم، سوم و چهارم و روزهای 11، 12، 13 و 14 فروردین از ساعت 15 از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 13 تاریخ های مذکور تا ساعت 24 از آب اسک به رودهن به صورت یک طرفه خواهد بود.

محور تهران - فیروزکوه - قائم شهر

تردد انوع تریلرها از ساعت 12 تا ساعت 24 امروز چهارشنبه 24 اسفند از مسیر جنوب به شمال محور تهران-فیروز کوه - قائم شهر و بالعکس ممنوع است، بعلاوه تردد انوع تریلرها از ساعت 6 الی ساعت 24 روزهای 25، 26، 27، 28 و 29 اسفند از مسیر جنوب به شمال محور تهران-فیروزکوه - قائم شهر و بالعکس ممنوع است.

بعلاوه تردد انوع تریلرها از ساعت 6 تا 24 روزهای پنجشنبه و آدینه سوم و چهارم فروردین 1402 از مسیر شمال به جنوب محور قائم شهر-فیروزکوه - تهران و بالعکس ممنوع است. تردد انوع تریلرها از ساعت 6 تا 24 روزهای 11، 12، 13 و 14 فروردین از مسیر شمال به جنوب محور قائم شهر-فیروز کوه - تهران و بالعکس ممنوع است.

منبع: گردشبان
انتشار: 24 اسفند 1401 بروزرسانی: 24 اسفند 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2228

به "محدودیت های ترافیکی ایام نوروز اعلام شد، کدام جاده ها در ایام نوروز یک طرفه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های ترافیکی ایام نوروز اعلام شد، کدام جاده ها در ایام نوروز یک طرفه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید