مصوبه نو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره گشت ارشاد ، هر کسی می تواند حرف بزند و نقد کند

به گزارش مجله شرقیا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاع داد که شورای عالی انقلاب فرهنگی یک مصوبه درباره گشت ارشاد در مرحله ابلاغ دارد.

مصوبه نو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره گشت ارشاد ، هر کسی می تواند حرف بزند و نقد کند

به گزارش خبرنگاران، محمدمهدی اسماعیلی درباره لزوم اصلاح روش های گشت ارشاد، اظهار کرد: این مساله می تواند مورد بحث و نقد قرار بگیرد. در موضوعات روشی، باب گفت وگو باز است. هر قانونی تا قانون است، همه باید تبعیت نمایند ولی در عین حال می توان آنالیز کرد ، نقد و اصلاح کرد این هیچ ایرادی ندارد در این موضوع هم شورای عالی انقلاب فرهنگی در ماه های اخیر وارد کار شده و مصوبات خوبی دارد و فکر می کنم با ابلاغ نهایی این مصوبات، شیوه های جدیدی را در این عرصه خواهیم داشت.

وی اضافه نمود: این موضوعات ونقدهای که در گوشه و کنار شنیده می گردد و حق هر کسی هست را ما به رسمیت می شناسیم و هر ایرانی نسبت به قوانین می تواند نقد داشته باشد و بیان کند، قانون تا قانون است باید اجرا گردد اما امکان جایگزینی داد در شورای عالی انقلاب فرهنگی ماه هاست آنالیز اجرا شده به روش های جدیدی دست پیدا کردیم و در حال حاضر تقریبا در جهت ابلاغ نهایی به نیروی انتظامی است، البته این موضوع ربطی به قضایای اخیر نداشته است و در خرداد و تیر وزارت فرهنگ، وزارت کشور، نیروی انتظامی و سایر نهادهای مرتبط آنالیز های خود را انجام دادند. الان یک مصوبه جدیدی در شورای عالی انقلاب فرهنگی در جهت ابلاغ است. فکر می کنم با این مصوبه، بسیاری از این نقدها و اشکالات موجود مرتفع می گردد و ان شاء الله فضای همدلی بیشتر را در اجرای قانون خواهیم داشت.

وی ادامه داد: این بحث که ما در روزهای اخیر در گوشه و کنار کشور می بینیم ارتباط چندانی با این موضوع ندارد این بحث چه ربطی به خدشه به امنیت مردم یا وحدت ملی دارد؟ صدا و سیما و روزنامه های ما تیتر می زنند نقد می نمایند مگر کسی با اینها مخالف است؟! هر کسی می تواند حرف بزند و نقد کند قانون تا زمانیکه قانون است برای همه لازم الرعایه است و لازم الاتباع است، اما ما بسیاری از قوانین را داشتیم که بعد از آسیب شناسی به نوع جدیدی رسیدیم .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا روش های گشت ارشاد اصلاح خواهد شد، تاکید نمود: نگفتم روش گشت ارشاد اصلاح می گردد. الان در پلیس این موضوع به گشت امنیت اخلاقی تغییر نام پیدا نموده است. پلیس قانون خود را دارد که آن را اجرا می نماید. شورای عالی انقلاب فرهنگی در شیوه های نوینی به کار می گیرد تا حداکثر رضایت عمومی را به همراه خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 مهر 1401 بروزرسانی: 2 مهر 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2150

به "مصوبه نو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره گشت ارشاد ، هر کسی می تواند حرف بزند و نقد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه نو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره گشت ارشاد ، هر کسی می تواند حرف بزند و نقد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید