معاون وزیر کشور: دوران ساحل اختصاصی به سرآمده است، دستور رحمانی فضلی برای آزادسازی سواحل خزر

به گزارش مجله شرقیا، معاون وزیر کشور گفت: به دستور وزیر کشور شناسایی تصرفات غیرقانونی اراضی دریای خزر انجام شد و 180 کیلومتر از 890 کیلومتر نوار ساحلی خزر معادل 20 درصد نوار ساحلی خزر در تصرف غیرقانونی بعضی دستگاه ها است.

معاون وزیر کشور: دوران ساحل اختصاصی به سرآمده است، دستور رحمانی فضلی برای آزادسازی سواحل خزر

به گزارش گروه سیاسی مجله شرقیا، بابک دین پرست امشب در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه برطرف موانع فراوری اظهارداشت: یکی از برنامه های سال جاری احیای واحد های فراوریی راکد و در تملک بانک هاست که برنامه های خاصی در این باره خواهیم داشت. در استان گلستان آن طور که مسئولان می گویند 104 واحد فراوریی و مالی در تملک بانک ها قرار دارند که باید در مدت 10 روز این واحد ها مشخص تکلیف شوند.

معاون وزیر کشور بیان داشت: دولت برای سال جاری ایجاد 954 هزار شغل را پیش بینی نموده که سهم استان گلستان 33 هزار فرصت شغلی است. 83 طرح اولویت دار اقتصاد مقاومتی مطرح شده و همه دستگاه ها کوشش نمایند برش های استانی را از وزارتخانه دریافت و در راستا اجرای آن گام بردارند.

دین پرست اضافه کرد: قرار است مهمترین گره های مالی استان ها در قالب 31 پروژه در کشور پیگیری گردد که در استان گلستان طرح گردشگری آشوراده مطرح شده است.

وی به واگذاری طرح های نیمه تمام اشاره نمود و گفت: 87 هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که تکمیل آن ها 800 هزار میلیارد تومان هزینه احتیاج دارد. سال جاری یک هزار و 733 پروژه قابلیت مشارکت دارد و سهم استان گلستان 9 پروژه است و انتظار داریم که واگذاری این پروژه ها پیگیری گردد.

معاون وزیر کشور درباره تصرفات غیرقانونی اراضی ساحلی خزر بیان داشت: از سال گذشته به دستور وزیر کشور شناسایی تصرفات غیر قانونی اراضی دریای خزر انجام شد و 180 کیلومتر از 890 کیلومتر نوار ساحلی خزر معادل 20 درصد نوار ساحلی خزر در تصرف غیرقانونی دستگاه های اجرایی، افراد حقوقی و حقیقی وغیره بود که دوران نصب تابلوی ساحل اختصاصی و ورود ممنوع به سرآمده است.

وی یادآور شد: قطعاً بخشی از این تصرفات انکارناپذیر است و باید نیرو های مسلح، یگان دریایی، حفاظت محیط زیست، بندر، گمرک، منطقه آزاد در این مکان مستقر باشند، ولی باید شرایط استقرار رعایت گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1105

به "معاون وزیر کشور: دوران ساحل اختصاصی به سرآمده است، دستور رحمانی فضلی برای آزادسازی سواحل خزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر کشور: دوران ساحل اختصاصی به سرآمده است، دستور رحمانی فضلی برای آزادسازی سواحل خزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید