معترضان میانماری خواهان حملات چریکی شدند

به گزارش مجله شرقیا، فعالان میانماری به صورت شبانه اعتراضاتی را با شمع های روشن برگزار و کوشش کردند راه حلی برای قطعی مجدد اینترنت پیدا نمایند. مخالفان سرکوب خونین اعتراضات توسط ارتش وعده داده اند در کوشش برای سرنگونی ژنرال های حاکم، از پا ننشینند و خواهان حملات چریکی شده اند.

معترضان میانماری خواهان حملات چریکی شدند

به نقل از رویترز، مقامات دولت نظامی میانمار دستور تعطیلی اینترنت در سراسر کشور را صادر نموده اند و گفته شده نظامیان از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی در میانمار خواسته اند تا سرویس بی سیم را به طور کل قطع نمایند.

گروه های ضدکودتا هم در مقابل فرکانس های رادیویی، منایع اینترنتی آفلاین و تأمین نماینده های اخبار متنی را در کوشش برای دور زدن محدودیت های جدید اینترنت- که در حال حاضر دسترسی وب را فقط به خدمات خطوط ثابت محدود نموده- به اشتراک گذاشته اند.

ارتش درباره دستور خود مبنی بر قطع پهن باند بی سیم به شرکت های مخابراتی- که به ممنوعیت داده موبایل اضافه شده- توضیحی نداده است. به وسیله اینترنت داده موبایل بود که جنبش ملی در شبکه های اجتماعی به راه افتاد و تصاویری از سرکوب بی رحمانه ارتش بر اعتراضات به رهبری جوانان، منتشر شد.

اواخر روز پنجشنبه، معترضان فراخوان گل باران ایستگاه های اتوبوسی را دادند که معترضان کشته شده به دست نیروهای امنیتی، در آخرین سفر خود ترک نموده بودند.

یکی از رهبران اعتراضی در فیسبوک نوشت: فردا ایستگاه های اتوبوس را گل باران خواهیم کرد. این آخرین چیزی است که می خواهم قبل از قطعی اینترنت به شما بگویم. در روزهای آینده اعتراضات خیابانی برگزار خواهد شد. تا می توانید حملات چریکی انجام دهید. لطفاً بپیوندید.

معترضان روز و شب پنجشنبه در چندین مرکز شهری میانمار به خیابان ها آمدند و در بعضی مناطق، نسخه پیش نویس قانون اساسی 2008 ارتش را پاره کردند. رسانه گزارش داد همزمان با شلیک پلیس برای مقابله با تجمعات، 2 نفر از جمله یک مرد 18 ساله کشته شده اند.

رسانه خیت تیت گزارش داد طی اعتراضی شبانه که 400 سرباز در آن حضور داشته اند، تیراندازی شده است. این گزارش نمی تواند فوراً مورد تأیید قرار گیرد.

در همی حال گروه خیریه نجات بچه ها گفته است از زمان کودتای نظامیان میانمار در ماه فوریه، حداقل 43 کودک به دست نیروهای امنیتی کشته شده اند.

این گروه گفته است میانمار در شرایط کابوس مانندی است و کم سن و سال ترین فرد کشته شده، شش سال داشته است.

از زمان ناآرامی ها، به گفته سازمان های حقوق بشری 536 نفر در میانمار کشته شده اند.

در همین حال آنگ سان سوچی، رهبر سرنگون شده میانمار و سه تن از وزیران کابینه و یک مشاور مالی استرالیایی به نقض قانون اسرار دولتی میانمار متهم شده اند. این قانون در دورانی که میانمار مستعمره بود، به تصویب رسید.

این اتهام هفته پیش به آنها وارد شده ولی تازه برملا شده و مجازات آن حبس تا 14 سال زندان است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1577

به "معترضان میانماری خواهان حملات چریکی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان میانماری خواهان حملات چریکی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید