موسوی: وزارت خارجه هیچ دخالتی در اعمال پروتکل های بهداشتی ندارد

به گزارش مجله شرقیا، سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه این وزارتخانه هیچ دخالتی در اعمال پروتکل های بهداشتی ندارد، شرح داد: تمامی اتباع کشور در هر شرایطی باید مقررات و پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت را رعایت کنند.

موسوی: وزارت خارجه هیچ دخالتی در اعمال پروتکل های بهداشتی ندارد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (جمعه) در واکنش به ادعاهایی که از سوی برخی افراد غیرمطلع در خصوص بازگشت دانشجویان ایرانی از ایتالیا اجرا شده و با تاکید بر هماهنگی کامل دولت و ارکان آن در مبارزه با کرونا و کم کردن آثار و تبعات منفی آن گفت: یکی از ماموریت های سنگین وزارت امور خارجه بعد از شیوع بیماری کرونا و توقف پروازها یا بسته شدن بسیاری از مرزها، انتقال ایرانیان علاقه مند بازگشت به کشور از جمله دانشجویان بوده است.

وی افزود: این امر از طریق رایزنی فشرده با مقامات کشورهای مربوطه و در هماهنگی نزدیک با وزارت بهداشت و شرکت های هواپیمایی اجرا شده و همچنان ادامه دارد .

موسوی شرح داد: بدیهی است پس از انتقال هموطنان عزیز به داخل کشور، وزارت امور خارجه هیچ دخالتی در اعمال پروتکل های بهداشتی ندارد و اصولا چنین امر مهمی در حوزه وظایف و ماموریت های وزارت امور خارجه قرار ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: حفظ جان و سلامت مردم ایران به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و تمامی اتباع کشور در هر شرایطی باید مقررات و پروتکل های بهداشتی آن وزارت را رعایت کنند.

سفارت ایران در ایتالیا پنجشنبه شب 28 فروردین ماه در اطلاعیه ای از لغو پرواز فوق العاده امروز جمعه مورخ 29 فروردین 1399 ایران ایر برای بازگشت دانشجویان ایرانی از ایتالیا به دلیل رفتارهای نامناسب عده ای از مسافران بازگشتی به کشور در پرواز روز چهارشنبه مورخ 27 فروردین و عدم تمکین آنها نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و مقررات قرنطینه ای، براساس تصمیم مسئولان بهداشتی کشور برای حفظ سلامت مسافران، خانواده های ایشان و شهفرایندان ایرانی خبر داد.

سید عباس موسوی هم امروز در گفتگویی اعلام کرد که رایزنی ها با وزارت بهداشت و هواپیمایی جمهوری اسلامی برای انجام یک پرواز از رم و 2 پرواز از میلان به تهران در جریان است.

علیرضا وهاب زاده مشاور وزیر بهداشت نیز امروز در توئیتی در این خصوص اعلام کرد که هر چند موفقیت های چشمگیر ایران در مدیریت ویروس کرونا و ناکامی و بحران در کشورهای اروپایی و آمریکا، باعث شده تا بسیاری از شهفرایندان ایرانی متقاضی بازگشت به کشور باشند؛ اما این فرایند باید کنترل شده و تحت تدابیر و نظارت وزارت بهداشت انجام شود.هرگونه سهل انگاری می تواند خسارت آفرین باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 957

به "موسوی: وزارت خارجه هیچ دخالتی در اعمال پروتکل های بهداشتی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: وزارت خارجه هیچ دخالتی در اعمال پروتکل های بهداشتی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید