موسوی: وزارت دفاع کره جنوبی که نام تاریخی خلیج فارس را نمی داند، با چه توجیهی نیرو به منطقه می فرستد؟

به گزارش مجله شرقیا، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به کاربرد نام جعلی به جای خلیج فارس از سوی کره ای ها، گفت: وزارت دفاع کره جنوبی که نام تاریخی خلیج فارس را نمی داند با چه توجیهی نیرو به منطقه می فرستد؟

موسوی: وزارت دفاع کره جنوبی که نام تاریخی خلیج فارس را نمی داند، با چه توجیهی نیرو به منطقه می فرستد؟

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران در صفحه توئیترش با اشاره به کاربرد نام جعلی به جای نام خلیج فارس از سوی وزارت دفاع کره جنوبی نوشت: اگر وزارت دفاع کره جنوبی حتی نام تاریخی ⁧‫ خلیج فارس‬⁩ را هم نمی داند، با کدام دانش و توجیه می خواهد نیروی نظامی به این منطقه اعزام کند؟! احترام متقابل و پذیرش واقعیات اساس روابط ملت های متمدن است.

موسوی دیروز (دوشنبه) نیز در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره اعزام نیرو کره جنوبی به منطقه نیز گفته بود: دولت کره به ما خبر داد که بخشی از ناوگانش را در منطقه عدن به صورت گشت زنی و خارج از ائتلاف آمریکا وارد منطقه کند که ما گفتیم غیرقابل قبول می دانیم و آن را همسویی با ماجراجویی آمریکا گفتیم و شایسته روابط دیرینه و قدیمی و محبت آمیز ما با کره جنوبی نیست.

وی اضافه کرد: پیوندهای زیادی بین دو ملت است و مردم ما روابط ریشه داری دارند و این اقدام کره را سازنده نمی دانیم و اقداماتی را در سطح دیپلماتیک شروع کردیم که اگر این تصمیم نهایی و اجرا گردد، اقدامات مقتضی دیگر مدنظر است که بعد از آن اعلام خواهیم کرد.

به گزارش فارس، وزارت دفاع کره جنوبی امروز سه شنبه گفت فعالیت یک ناوگان ضد دزدی دریایی خود را که هم اکنون در سواحل آفریقا فعالیت دارد، به مناطق حوالی تنگه هرمز گسترش می دهد.

به نوشته رویترز، اعلام تصمیم ارتش کره جنوبی برای گسترش فعالیت نیروی دریایی این کشور به مناطق حوالی تنگه هرمز بعد از فشارهای آمریکا برای یاری کردن به ائتلاف واشنگتن در خلیج فارس انجام شده است؛ ائتلافی که واشنگتن مدعی است به منظور ادعایی حفاظت از نفتکش ها تشکیل داده است.

وزارت دفاع کره جنوبی البته گفت، سئول به رغم استقرار نیروهایش در حوالی خلیج فارس و تنگه هرمز، قصد ندارد رسما به ائتلاف دریایی آمریکا ملحق گردد.(اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 18 اسفند 1398 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 758

به "موسوی: وزارت دفاع کره جنوبی که نام تاریخی خلیج فارس را نمی داند، با چه توجیهی نیرو به منطقه می فرستد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: وزارت دفاع کره جنوبی که نام تاریخی خلیج فارس را نمی داند، با چه توجیهی نیرو به منطقه می فرستد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید