نادران درباره بذرپاش: قوه قضائیه پاسخ ندهد مدارک را برای رهبری می فرستم

به گزارش مجله شرقیا، الیاس نادران که یکی از مخالفان اصلی ریاست مهرداد بذپاش بر دیوان محاسبات بود امروز در گفت و گویی جزییات بیشتر در این باره ارائه کرد. او گفت که کمیسیون اصلی نود به شکایت نمایندگان درباره این انتصاب رسیدگی نکرده است.

نادران درباره بذرپاش: قوه قضائیه پاسخ ندهد مدارک را برای رهبری می فرستم

رییس کمیسیون تلفیق مجلس در این باره گفت: انتخاب رئیس دیوان محاسبات یک آیین نامه اجرایی دارد که کمیسیون بودجه پیشنهاد می دهد و کمیسیون آیین نامه آن را مصوب می کند. آقای بحرینی در کمیسیون تدوین آیین نامه این را تغییر دادند به اینکه باید 20 سال سابقه مدیریتی داشته باشد نه فقط سابقه کار.

نادران با اشاره به سندی که بذپاش به عنوان بیست سال سابقه کار ارائه کرده افزود: ایشان با توجه به سن و سال و دوره هایی که مدعی بود کار کرده، نتوانست 20 سال سابقه کار را به مجلس ارائه کند؛ لذا سند گواهی کارش در آن موسسه پژوهشی را آورد که به نظرم پذیرفتنی نبود. بعدا کسی که نامه را امضا کرده بود در کمیسیون اصل 90 اقرار کرد که برگه جعلی است و البته گفت با حسن نیت این کار را کردیم. اما من خیلی این جور حسن نیت ها را نمی فهمم! جور کردن سابقه کار با سند جعلی حداقل برای من پذیرفتنی نیست.

کننده مردم تهران در ادامه با بیان اینکه جمعی از افراد به کمیسیون اصل 90 شکایت کردند ادامه داد: آقای پژمان فر یک بار من را صدا کرد چون می دانست من پیگیرم و می خواست برایم توضیح دهد که چه اتفاقاتی افتاده است. کمیسیون اصل 90 گفت ما تصمیم گرفته ایم جواب کتبی بدهیم، ما گفتیم جواب کتبی بدهید ما هم تکلیف خودمان را می فهمیم. یک ماه و نیم گذشت و گفتند جواب را شفاهی می دهیم اما شفاهی هم جواب ندادند تا امروز

او افزود: من دلایل کمیسیون را برای پذیرش سه سال و نیم اول کار آقای بذرپاش که آن 20 سال را تکمیل می کند، نمی دانم، چون آن موسسه که مدعی هستند، فارغ از جعلی بودن سند، در آن موقع وجود نداشته و بعدا از شورای گسترش وزارت علوم مجوز گرفته است. تا آن موقع اصلا همچین موسسه ای نبوده که او در آن مسئولیتی داشته باشد. ممکن است ما در یک محیط دانشگاهی تابلو بزنیم ولی تابلو وجاهت قانونی برای کسی نمی آورد و باید مراجع ذی صلاح آن را تأیید کنند که نکردند.

کننده تهران گفت که پس از ناامیدی اش از کمیسیون اصل نود از قوه قضاییه پیگیر شده و مدارک را برای آن ها هم فرستاده است.

نادران تاکید کرد: نظام باید تکلیفش را معین کند و مجلس و قوه قضاییه هم باید تکلیفشان را روشن کنند. من حتی اگر از قوه قضاییه اقدام موثری نبینم، مدارک و مستندات را برای رهبری می فرستم که معین تکلیف کنند. این امر با حیثیت نظام مرتبط است.

این کننده همچنین از موضع رییس مجلس در این باره انتقاد کرد و گفت: آقای قالیباف در جلسه معارفه گفت گذشته ها گذشته، بیاییم کار کنیم. من به عنوان کسی که قانون گذاری می کند و قانون ملاک رفتارش است این استدلال را نمی پذیرم.

مهرداد بذرپاش اول مرداد 1399 توسط مجلس یازدهم به عنوان رئیس دیوان محاسبات با 158 رأی کنندگان انتخاب شد.

این انتصاب مخالفان زیادی داشت از جمله احمد توکلی نامه ای به قالیباف نوشت و خواستار تجدیدنظر در معرفی او برای این پست شده بود. اما مجلس بر نظر خود اصرار داشت و ششم مرداد ماه مراسم معارفه بذرپاش برگزار شد.

منبع: فرارو
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1551

به "نادران درباره بذرپاش: قوه قضائیه پاسخ ندهد مدارک را برای رهبری می فرستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نادران درباره بذرپاش: قوه قضائیه پاسخ ندهد مدارک را برای رهبری می فرستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید