نقد فیلم دختر شیرین؛ وقتی موموآ احساسی می گردد

به گزارش مجله شرقیا، دختر شیرین یک فیلم هیجان انگیز انتقام جویانه است که بسیار خودمانی و آشنا است اما اجراهای خوب جیسون موموآ و ایزابلا مرسد و بعلاوه یک پیچش داستانی جالب، باعث جذابیت فیلم می گردد.

نقد فیلم دختر شیرین؛ وقتی موموآ احساسی می گردد

موموآ در این پروژه نقش اول را بر عهده دارد. این بازیگر که کارنامه پرباری دارد، در این فیلم نقش مردی بدخلق و غمگین را بازی می نماید که برای زنده ماندن تمام کوشش خود را انجام می دهد و در این فیلم از جنبه های احساسی بازی خود بهره می برد. دختر شیرین، مفهوم یا چیز جدیدی ارائه نمی دهد اما با این وجود و با تمام عناصر موجودش، اثری سرگرم نماینده است.

داستان درباره ری کوپر (موموآ) است که می خواهد از شرکت دارویی که مسؤول مرگ همسرش بر اثر سرطان است، انتقام بگیرد. پای دختر نوجوانش، ریچل (مرسد) هم به این ماجراجویی خطرناک باز می گردد. گرگ هورویتز و فیلیپ آیزنر، فیلم نامه نویسان فیلم، پیچش های جالبی در داستان گنجانده اند تا هیچ کس نتواند آینده فیلم را حدس بزند اما در کل، جهت فیلم قابل پیش بینی است. فیلم نتیجه ای واضح دارد که می توان آن را از همان لحظات اول متوجه شد.

گزیده نقدهای فیلم دختر شیرین

هالیوود ریپورتر

تعداد کم شخصیت ها و پیچش داستانی فیلم، جلوی قابل پیش بینی بودن داستان را نمی گیرد.

داستان هم قابل پیش بینی و هم غیر معمول است و فیلم ارتباط و شباهت بسیاری با فیلم هایی مانند جاده ای به پالوما (اولین تجربه کارگردانی موموآ)، سریال شبکه ساندس در سال 2015 به نام جاده قرمز و فیلم اکشن بریون در سال 2018 دارد. موموآ توانایی بازیگری خود را در دختر شیرین نشان می دهد و باید گفت که او برای بازی در نقش مردی خوش تیپ اما معمولی، بسیار مناسب است. شاید باور کردن این موضوع که نام خانوادگی مردی مانند موموآ، کوپر باشد، سخت است اما عملکرد او خوب و باورپذیر است. او بازی احساسی، از خود به نمایش می گذارد، به خصوص در صحنه هایی که متوجه می گردد همسرش دچار سرطان شده است. این کاراکتر شاید احساسی ترین شخصیت موموآ در کارنامه کاری او باشد و موموآ با مجذوب کنندهیت طبیعی خود، قلب مخاطبان را به دست می آورد و آن ها را در ناامیدی مطلق قرار می دهد اما در ادامه ، تماشاگران را با خود به جست وجوی عدالت می برد.

لس آنجلس تایمز

موموآ به طور باورنکردنی، بازی خوبی به اسم یک فرد درد کشیده ایفا می نماید اما فیلم نامه فیلم، کمی به هم ریخته و شلوغ است و اجرای خوب او را تحت الشعاع قرار می دهد.

نقش مقابل او، ریچل با بازی ایزابلا مرسد است. او به تازگی نام خود را با بازی در پروژه بتگرل برادران وارنر و DC، بر سر زبان ها انداخت و با اجرای خوب او در دختر شیرین، می توان ظهور یک ستاره اکشن را مشاهده کرد و علت انتخاب او برای بازی در این فیلم را فهمید. او تعادل خوبی بین یک شخصیت آسیب پذیر و کاراکتری انتقام جو ایجاد می نماید. مرسد به خوبی از پس صحنه های اکشن و احساسی فیلم برآمده است و در اجرای خود، اعتماد به نفس بالایی دارد که قابل توجه است. با این حال، همان طور که باور این موضوع سخت به نظر می رسد که موموآ یک فرد معمولی به نام ری کوپر است، باور این هم سخت است که یک دختر نوجوان در حال فرار، زمان کافی برای استفاده از خط چشم و برق لب و در کل، آرایش کردن داشته باشد. این قضیه نکته کوچکی است اما یکی از نقاط ضعف این فیلم نسبتا پرتنش و جدی است. جدا از این، مرسد مطمئنا ستاره ای آینده دار است که باید کارهای او را پیگیری کرد، زیرا خود را با پروژه های بسیار متفاوت به چالش می کشد. علاوه بر این، او در فیلم، نقشی پررنگ و مؤثر در کنار جیسون موموآ ایفا می نماید، نقشی که اغلب در این نوع فیلم ها به زنان پیشنهاد نمی گردد اما مرسد آن را به خوبی اجرا می نماید.

ورایتی

این فیلم، اکشنی خوب و درام خانوادگی غم انگیزی دارد که باعث مجذوب کنندهیت آن شده است. این پروژه اثری با بودجه کم است و به تازگی خیلی کمتر به این گونه فیلم ها در هالییوود بها داده می گردد اما شاید بهتر است تجدید نظر نمایند.

شاید آن چه واقعا این فیلم را مجذوب کننده نموده است، فیلم برداری مؤثر، حرکات بدلکاران، ریتم و سرعت خوب آن باشد. فیلم بیش از یک ساعت و 30 دقیقه به طول می انجامد و زمانش، به میزان و مناسب است و احساس طولانی بودن به مخاطب دست نمی دهد. گفتنی است که مدت زمان فیلم، نباید بر لذت فرد از آن، تأثیر بگذارد اما اگر یک فیلم، داستان و ریتمی ضعیف داشته باشد، ساعت و گذشت زمان، تنها چیزی است که مخاطب به آن فکر می نماید. داستان فیلم به گونه ای است که قبل از این که احساس یکنواختی کنید یا از شخصیت ها خسته شوید، فیلم به سرانجام می رسد. با این حال، اکشن این اثر به طرز جالبی، وحشیانه و هیجان انگیز است و مهم تر از همه، سرعت خوبی دارد. بری آکروید، فیلم بردار پروژه، فضایی واقع گرایانه را ایجاد نموده است و صحنه های مبارزه و تعقیب را واقعی و باورپذیر جلوه می دهد. برایان مندوزا، در اولین تجربه کارگردانی خود، ثابت می نماید که فیلم ساز ماهری است اما باز هم در ساخت آثار اکشن، جای پیشرفت دارد. با این حال، این اثر، فیلمی مهیج، انتقام جویانه و ناب است. مندوزا قطعا در مدت ده ساله همکاری خود با موموآ، چیزهای زیادی یاد گرفته است و دختر شیرین به اسم اولین فیلم او، اثری بسیار چشم گیر است.

دختر شیرین چیز جدیدی ارائه نمی دهد اما حداقل از آن لذت می برید. در این فیلم، باید توجه خود را به موموآ و مرسد معطوف کنید و بعلاوه کار خوب مندوزا را زیر نظر بگیرید. با این حال، قطعا نیروی محرک فیلم، موموآ است. بسیاری از افراد، به احتمال زیاد، کار او را فقط در بازی تاج و تخت و آکوامن دیده اند. دختر شیرین، توانایی بازیگری او را به رخ می کشد و بینندگان را تشویق می نماید تا به آثار دیگر او هم نگاهی بیاندازند. موموآ در طول حرفه خود، انتخاب های جالبی انجام داده است که جنبه های مختلف توانایی ها و علایق بازیگری او را نشان می دهد و دختر شیرین مطمئنا ویترین مهارت های اوست.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1787

به "نقد فیلم دختر شیرین؛ وقتی موموآ احساسی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقد فیلم دختر شیرین؛ وقتی موموآ احساسی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید