نماینده وزیر و مدیراجرایی پروژه واکسن داخلی COVID-19 منصوب شد خبرنگاران

به گزارش مجله شرقیا، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر حسین وطن پور را به عنوان نماینده وزیر و مدیراجرایی پروژه واکسن داخلی COVID-19 منصوب کرد.

نماینده وزیر و مدیراجرایی پروژه واکسن داخلی COVID-19 منصوب شد خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، متن حکم وزیر بهداشت به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر حسین وطن پور

با سلام

باتوجه به سوابق علمی و اجرایی جنابعالی بدینوسیله به عنوان کننده وزیر و مدیراجرایی پروژه واکسن داخلی COVID-19 منصوب می شوید.

1- به خوبی می دانید که سالهاست آرزو دارم جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قطب های تولید واکسن و فرآورده های بیولوژیک مطرح باشد.

شأن این کشور با سابقه تاریخی و علمی و همچنین اندیشه ها و توانمندی های بی بدیل دانشمندانش دراز کردن دست به بیرون از مرز ها برای ایمن سازی مردم عزیزش نیست خوشبختانه با تشکیل کمیته ملی واکسن و دعوت از همگان برای تولید داخلی واکسن COVID-19 اتفاقات بزرگی رقم خورد و امروز با لطف پروردگار و بهره گیری از دانش بومی تعدادی از تولیدکنندگان داخلی در فاز کارآزمایی بالینی واکسن هایشان هستند.

همکارانمان در سازمان غذا و دارو تلاش کرده اند استاندارد های بسیار علمی و در ضمنً کارگشا تهیه و مساعدت کنند مع الوصف انتظار می رود جنابعالی با تشکیل جلسات مستمر مسائل اجرایی تولیدکنندگان را بررسی و گره گشایی کنید و هرکجا مداخله اینجانب ضرورت داشت منعکس نمایید.

2- تولید صنعتی نیازمند تمهیداتی به کلی متفاوت از تولید آزمایشگاهی است لذا ضروریست با دوراندیشی و حل و فصل مسائل مجموعه های تحقیقاتی و تولیدی به گونه ای عمل گردد که همزمان با طی مراحل کارآزمایی بالینی مقدمات تولید انبوه فراهم گردد در این راستا ارزیابی نیاز های هر کدام مبتنی بر پلتفرم های متفاوت و تسهیل در فراهم نمودن امکانات مورد نیاز بسیار مهم و حیاتی است.

در این زمینه باتوجه به محدودیت مواد جانبی تولید واکسن به خصوص ژل و مدیا که مورد استفاده بیشتر آنهاست ضرورت دارد کارگروهی جهت تأمین موارد مذکور تشکیل و با برگزاری جلساتی با تولیدکنندگان مواد اولیه کشور، تولید این مواد نیز در داخل پیگیری گردد. البته برای تولید بچ های اولیه شاید مجبور شویم با منبع یابی گسترده در جهان مواد جانبی مورد نیاز را تهیه کنیم.

3- در برنامه زمان بندی اولیه اینجانب و تولیدکنندگان داخلی به خصوص انستیتوپاستور، بنیاد برکت و انستیتو رازی شروع تولید به ترتیب در بهار و تابستان آینده بود. هرچه بتوانیم مسائل را کمتر، طی دوره را عالمانه سریعتر و به شیوه جهادی عمل کنیم دوره التماس به بیرون کوتاهتر و عمر آفتاب سربلندیمان طولانی تر خواهد شد.

توفیق جنابعالی را در این مأموریت مهم از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1586

به "نماینده وزیر و مدیراجرایی پروژه واکسن داخلی COVID-19 منصوب شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده وزیر و مدیراجرایی پروژه واکسن داخلی COVID-19 منصوب شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید