واکنش رئیس سازمان اورژانس به ادغام شماره های 4 نهاد امدادی ، شماره 3 رقمی مشترک امدادی چه عددی می شود؟

به گزارش مجله شرقیا، رئیس سازمان اورژانس کشور به خبر ادغام شماره های امدادی کشور واکنش نشان داد.

واکنش رئیس سازمان اورژانس به ادغام شماره های 4 نهاد امدادی ، شماره 3 رقمی مشترک امدادی چه عددی می شود؟

به گزارش خبرنگاران، اخیراً رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران از اجرای طرح ادغام شماره های امدادی در سال جاری خبر طی اجرای یک طرح داده بود. بر اساس این طرح، 4 شماره 112 جمعیت هلال احمر، 115 اورژانس، 123 اورژانس اجتماعی و 125 آتش نشانی با یکدیگر ادغام خواهند شد.

جعفر میعادفر رئیس سازمان اورژانس کشور، در مصاحبه با خبرنگار مهر گفت: ادغام شماره های امدادی به نفع مردم است و سرعت خدمت رسانی را بالا می برد.

وی با عنوان این مطلب که تنوع و تعدد شماره های امدادی باعث اذیت مردم می شود، افزود: در بعضی مأموریت ها، لازم است تیم های امدادی همزمان اعزام بشوند و از همین رو، اولویت ها در اعزام تیم ها باید مشخص شود تا خدمات رسانی نیز در کوتاه ترین زمان ممکن صورت بگیرد.

میعادفر ادامه داد: به طور مثال، در حادثه تصادف، اورژانس و پلیس حاضر می شوند. اما، لازم است که یکی از آنها، زودتر به محل حادثه برسد. همچنین، در حادثه آتش سوزی، علاوه بر اورژانس؛ نیروهای آتش نشان هم حاضر هستند.

رئیس سازمان اورژانس کشور تاکید کرد: مدیریت شماره های امدادی، باعث سرعت عمل و اثرگذاری بهتر مأموریت ها خواهد شد.

وی افزود: این قبیل کارها در همه دنیا اتفاق افتاده و ایده خوبی است که باعث سرعت عمل در امدادرسانی می شود.

میعادفر ادامه داد: سال گذشته سازمان مدیریت بحران شهر تهران این موضوع را بیان کرد و قرار شد به صورت پایلوت اجرا شود.

وی با عنوان این مطلب که طرح ادغام شماره های امدادی شامل پلیس 110 نمی شود، گفت: در این طرح، 4 شماره امدادی، یک دیسپیج مشترک خواهند داشت اما با یکدیگر ادغام نمی شوند.

رئیس سازمان اورژانس کشور در پاسخ به این سوال که کدام یک از 4 شماره تلفن امدادی به عنوان شماره مشترک انتخاب خواهد شد، افزود: بعد از پلیس 110، بیشترین تماس ها با شماره 115 است؛ اما انتخاب شماره 3 رقمی مشترک در جلسه تصمیم گیری خواهد شد. شاید هم شماره ای خارج از شماره های فعلی 3 رقمی مشخص شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1402 بروزرسانی: 19 خرداد 1402 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2263

به "واکنش رئیس سازمان اورژانس به ادغام شماره های 4 نهاد امدادی ، شماره 3 رقمی مشترک امدادی چه عددی می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش رئیس سازمان اورژانس به ادغام شماره های 4 نهاد امدادی ، شماره 3 رقمی مشترک امدادی چه عددی می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید