پدر شوهر محکوم به پرداخت دیه عروس شد

به گزارش مجله شرقیا، پدر و مادر نوعروسی که به دست شوهرش به قتل رسیده بود با مراجعه به دادگاه کیفری تهران خواهان دریافت دیه و مهریه دخترشان شدند.

پدر شوهر محکوم به پرداخت دیه عروس شد

به گزارش، مرداد سال گذشته جسد زوج جوانی داخل یک خودروی زانتیا در جنگل لویزان مقابل باغ پرندگان کشف شد. کارآگاهان روی داشبورد خودرو تکه کاغذی پیدا کردند که روی آن نوشته بود؛ برسد به دست مادرزنم، مسبب مرگ من و همسرم تو هستی، دیدار به قیامت.

بدین ترتیب تحقیقات برای رمزگشایی از مرگ این زن و شوهر که فقط یک ماه از دومین سالگرد ازدواجشان می گذشت، آغاز شد.

شواهد نشان می داد زن 34 ساله در کنار همسر 36 ساله اش هر دو بر اثر اصابت گلوله به گیجگاه جان باخته بودند. کلت کوچکی که در دستان مرد بود، در همان ابتدا توجه تیم جنایی را جلب کرد و در بررسی های بعدی مشخص شد که به احتمال زیاد این حادثه یک خودکشی بوده است و اختلاف خانوادگی علت و انگیزه پایان دادن به زندگی این زن و مرد عنوان شده بود.

در ادامه بررسی ها کارآگاهان متوجه شدند که این مرد 36ساله ابتدا همسرش را به قتل رسانده است و بعد از آن اقدام به نوشتن وصیتنامه کرده و بعد با همان اسلحه خودش را به قتل رسانده است.

با گذشت بیش از یک سال از این ماجرا خانواده زن جوان با مراجعه به شعبه 12 دادگاه کیفری استان تهران خواهان دریافت دیه و مهریه دخترشان شدند. قضات دادگاه نیز با دستور پرداخت مهریه از اموال باقی مانده از شوهر حکم به پرداخت مهریه دادند و صبح دیروز نیز قضات بعد از بررسی پرونده دستور دادند تا دیه زن جوان از اموال پدر شوهرش که در این پرونده به عنوان عاقله قاتل مطرح است، پرداخت شود.

منبع:ایران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 578

به "پدر شوهر محکوم به پرداخت دیه عروس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدر شوهر محکوم به پرداخت دیه عروس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید