پرطرفدارترین شاسی بلندهای بازار خودرو در ایران

به گزارش مجله شرقیا، در این گزارش به معرفی تعدادی از شاسی بلندهای محبوب و قیمت های روز آن ها در بازار کشور پرداخته ایم.

پرطرفدارترین شاسی بلندهای بازار خودرو در ایران

به گزارش، یکی از شاخص ترین دلایل برای محبوبیت ماشین شاسی بلند، تجربه رانندگی و لذت قرار دریافت در ارتفاع بیشتر برای سرنشینان است. ابعاد بزرگ این مدل خودرو ها در کنار استایل خاصی که به شما در حین رانندگی می دهد، از جمله دلایل دیگری است که می توان پرطرفدار شدن روز افزودن خودرو های شاسی بلند را به آن ها نسبت داد.

شاسی بلند ها در ایران هم هواداران بسیار زیادی دارند. اما نوسانات و افزایش قیمت خودرو در یکسال اخیر باعث شد قدرت خرید برای بخش بزرگی از شاسی بلند سوار ها با کاهش روبرو گردد. نتیجه اینکه، سبد انتخاب برای خرید یک ماشین شاسی بلند در ایران کوچکتر شده است.

در این گزارش به ارزیابی بعضی از خودرو های شاسیبلند به نسبت ارزان و محبوب در بازار ایران پرداخته شده است.

محصول مشترک محبوب

رنو داستر یا داچیا داستراولین، محصول مشترک میان رومانی ها و فرانسوی هاست. این شاسی بلند نخسین بار در سال 2010 طی همکاری مشترک دو خودروساز بزرگ رنو و داچیا معرفی و فراوری شد. رنو داستر چند سالی است وارد بازار ایران شده و در تیپ های PE و SE به صورت تک دیفرانسیل و دو دیفرانسیل به فروش می رسد. قیمت این خودرو در مدل دو دیفرانسیل 2017 در محدوده 291 تا 305 میلیون تومان است.

کراساوور پرفروش

کراساوور سانگ یانگ تیوولی، شاید به جرات جزو زیباترین محصولات و کمپانی سانگیانگ باشد. این ماشین به تعبیر بعضی ماشین شاسی بلند محسوب می گردد و در واقع یک کراساوور است. سانگ یانگ در سال 2014 در نمایشگاه ژنو رونمایی شد. در سال 2015 این خودرو شاسی بلند کره ایی وارد بازار جهانی از جمله بازار کره ایی پسند ایران شد. در همان ابتدای ورودش توانست نظر مشتریان ایرانی را جذب کند و جزو پرفروشترین خودرو های شاسی بلند این شرکت گردد. سانگ یانگ تیوولی محصول خاصی است که افراد با سلیقه های خاص را به خود جلب می نماید. طراحی نمای جلو و عقب شما را یاد محصولات مینی ماینر می اندازد. قیمت سانگ یانگ تیوولی در بازار کشورمان در تیپ فول آرمور حدود 335 تا 355 میلیون تومان است.

نسل جدید رنو

رنو کولئوس نسل دوم اولین خودروی زیبای رنو است که نسل اول آن در سال 2007 معرفی گردید. نسل دوم این خودرو در سال 2016 بر روی خط فراوری نهاده شد. کولئوس شاسی بلند جدید از همکاری رنو و نیسان شکل گرفته است، این پلتفرم در خودرو های دیگری، چون رنو کجار و نیسان ایکس تریل مورد استفاده نهاده شده است. رنو در کولئوس جدید از طراحی بدنه بسیار زیبا، مدرن و هماهنگ استفاده نموده است. این زبان طراحی باعث شده، کولئوس جزو زیباترین خودرو های وارداتی کشور باشد. قیمت این خودرو در بازار 690 تا 750 میلیون تومان است.

کره ایی پرطرفدار

کیا سورنتو یک شاسی بلند پرطرفدار و محبوب در کره محسوب می گردد. نسل اول کیا سورنتو در سال 2002 و نسل های بعدی در سال های 2010 و 2015 معرفی گردیدند. در نمای ظاهری کیا سورنتو از زبان طراحی جدید کیا بهره مند شده است که باعث شده طراحی این خودرو شکیل و عامه پسند باشد. کیا سورنتو در بازار جهانی در دو مدل تک دیفرانسیل 5 نفره و مدل دو دیفرانسیل 7 نفره به فروش میرسد. قیمت سورنتو 2017 فول در بازار کشور حدود 720 تا 780 میلیون تومان است.

شاسی بلند جوان پسند

نسل جدید کیا اسپورتیج 2016 در واقع نسل چهارم این شاسی بلند پر فروش است. نسل اول آن در سال 1993 و نسل دوم و سوم به ترتیب در سال های 2005 و 2010 معرفی گردیدند. کیا اسپورتیج جدیداز نظر ظاهری چندان مانند سه نسل قبلی جذاب و جوان پسند نیست، ولی طراحی قابل قبولی دارد. کیا اسپورتیج یک کراساوور شهری است پس نباید توقع استفاده آفرودی از آن را داشته باشید. قیمت کیا اسپورتیج QL در ایران حدود 605 تا 655 میلیون تومان است.

منبع: ایرنا زندگی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 424

به "پرطرفدارترین شاسی بلندهای بازار خودرو در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرطرفدارترین شاسی بلندهای بازار خودرو در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید