پیش بینی انجام مبادلات بدون دلار با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا

به گزارش مجله شرقیا، رئیس کل بانک مرکزی گفت: در رایزنی هایی که اخیرا با ترکیه و روسیه داشتیم بحث اصلی این بود دو کشور هم از سوئیفت و هم از مبادله با دلار اجتناب نمایند و با پول ملی مبادله کنیم. الان با ترکیه و عراق این کار را می کنیم و می توان این روند را توسعه داد.

پیش بینی انجام مبادلات بدون دلار با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا

به گزارش ایلنا، عبدالناصر همتی در انتها جلسه هئیت دولت با حضور در جمع مجله شرقیا درباره توافق با روسیه و حذف دلار از مبادلات دوجانبه گفت: کوشش دولت آمریکا برای اعمال تحریم های متعدد یاری نموده دلار از صحنه مبادلات ما حذف گردد.

وی اضافه کرد: به همین دلیل در رایزنی هایی که اخیرا با ترکیه و روسیه داشتیم بحث اصلی این بود دو کشور هم از سوئیفت و هم از مبادله با دلار اجتناب نمایند و با پول ملی مبادله کنیم. الان با ترکیه و عراق این کار را می کنیم و می توان این روند را توسعه داد.

رئیس کل بانک مرکزی یادآور شد: در صحبت با رئیس جمهور روسیه گفتیم با توجه به اینکه ایران اخیرا عضو اتحادیه اوراسیا شده با همین سیستم امور بانکی با این 6 کشور را انجام دهیم که مورد تایید آقای پوتین هم بود.

همتی یادآور شد: در روابط بانکی کشورهای منطقه شرایط جدیدی حاکم می گردد و از پیغام رسان های داخلی حجم مبادلات انجام می گردد و سوئیفت نقشی در مبادلات نخواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 391

به "پیش بینی انجام مبادلات بدون دلار با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی انجام مبادلات بدون دلار با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید