کاخ سفید: احتمال استعفای ترامپ صفر است

به گزارش مجله شرقیا، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، مشاوران کاخ سفید اعلام کردند که دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا قصد ندارد از مقامش استعفا کند.

کاخ سفید: احتمال استعفای ترامپ صفر است

بر اساس این گزارش، یکی از مشاوران کاخ سفید با صفر دانستن احتمال استعفای ترامپ، گفت که رئیس جمهور هیچ کار اشتباهی انجام نداده است که به خاطر آن استعفا کند.

گفتنی است که در پی هجوم چهارشنبه شب طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا، دموکرات ها درصدد به جریان انداختن استیضاح وی برآمدند.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه در نامه ای خطاب به اعضای مجلس نمایندگان آمریکا نوشت که با ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مورد جلوگیری از دسترسی یک رئیس جمهور دمدمی مزاج و متزلزل به کدهای آغاز حمله هسته ای صحبت کرده است.

در بخشی این نامه، پلوسی می نویسد: شرایط این رئیس جمهور دیوانه نمی تواند خطرناک تر از این باشد و ما باید هرکاری انجام دهیم تا بتوانیم از مردم آمریکا در برابر تهاجم نامتعادل او به کشور و دموکراسی خود حفاظت کنیم.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین اظهار داشت که وی و چارلز شومر رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنا به سراغ معاون رئیس جمهور رفته اند، اما هنوز پاسخی از جانب پنس دریافت نکرده اند.

پلوسی در این نامه نوشت: ما هنوز امیدواریم که هرچه زودتر از او [پنس] پاسخی مثبت بشنویم که آیا او و کابینه [ترامپ] سوگند خود به قانون اساسی و مردم آمریکا را محترم خواهند شمرد یا خیر.

این نامه پلوسی اندکی پس از آن منتشر شد که ترامپ در یک پیام توئیتری عدم شرکت خود در مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا در روز بیستم ژانویه را اظهار داشت؛ اقدامی که در مغایرت با سنت دیرینه ای است که حضور رؤسای جمهور را در مراسم ادای سوگند جانشینان خود الزامی می کند.

این اظهارات پلوسی در حالی مطرح می شود که در پی شورشهای خشونت آمیز حامیان ترامپ در داخل ساختمان کنگره، دموکراتها بطور فزاینده ای درصدد هستند در صورت عدم همکاری مایک پنس معاون رئیس جمهور و اعضای کابینه در برکناری ترامپ از قدرت تحت لوای اصلاحیه 25 اُم قانون اساسی آمریکا، طرح دومین استیضاح ترامپ را پیش ببرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1447

به "کاخ سفید: احتمال استعفای ترامپ صفر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: احتمال استعفای ترامپ صفر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید