کاهش روان آشفتگی پس از جراحی مغزی با یاری یک بازی ویدیویی!

به گزارش مجله شرقیا، پژوهشگران آمریکایی در آنالیز جدیدی دریافتند که انجام دادن یک بازی ویدیویی که برای تمرین مغز طراحی شده است، می تواند میزان بروز روان آشفتگی را پس از جراحی مغزی کاهش دهد.

کاهش روان آشفتگی پس از جراحی مغزی با یاری یک بازی ویدیویی!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دیلی میل، دانشمندان باور دارند که تمرین دادن مغز با یاری بازی های ویدیویی پیش از جراحی های مهم مغزی می تواند از بروز روان آشفتگی یا دلیریوم (Delirium) پیشگیری کند و به فرایند بهبود سرعت ببخشد.

پژوهشگران بخش پزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو (Ohio State University) برای آنالیز این ایده، 268 بیمار بالای 60 سال را که در شرف جراحی مغز بودند، مورد ارزیابی قرار دادند. آنها تبلتی را به بیماران دادند که یک بازی برای تمرین دادن مغز روی آن نصب شده بود.

از بیماران خواسته شد تا روزی یک ساعت این بازی را انجام دهند. پژوهشگران پس از آنالیز نتایج دریافتند که خطر بروز روان آشفتگی در بیش از 60 درصد بیماران کاهش یافته است.

پزشکان در حال حاضر نیز تمرین های توان بخشی را برای بیمارانی که قرار است جراحی انجام دهند، تجویز می نمایند اما این تمرین ها معمولا در قالب ورزش و رژیم غذایی سالم برای یاری به بدن ارائه می شوند.

به گفته این گروه پژوهشی، هیچ کدام از این تمرین ها نمی توانند به درمان روان آشفتگی که بهبودی آن نیز با سرعت کمی صورت می گیرد، یاری نمایند.

بروز روان آشفتگی می تواند تعداد روزهای بستری شدن در بیمارستان را افزایش دهد و حتی خطر مرگ را در بیماران مسن تر به همراه داشته باشد.

دکتر میشل هومیدان (Michelle Humeidan)، از پژوهشگران این پروژه گفت: با انجام دادن این بازی ها، مغز نیز در کنار بدن برای جراحی آماده می گردد و ذهن را فعال نگه می دارد.

وی اضافه کرد: همه بیماران، بازی را آن گونه که ما می خواستیم انجام ندادند اما کسانی که کمی از این توصیه پیروی کردند، تاثیراتی را دیدند.

این بازی به طور ویژه برای تمرین ذهن و افزایش سرعت، توجه، انعطاف پذیری و توانایی حل کردن مشکل طراحی شده است.

بیمارانی که پیش از جراحی، به طور کلی بین پنج تا 10 ساعت را به بازی کردن گذراندند، روان آشفتگی پس از جراحی را 50 درصد کمتر از دیگران تجربه کردند. میزان بروز روان آشفتگی در بیمارانی که بیش از 10 ساعت بازی نموده بودند، تا 61 درصد کاهش یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1327

به "کاهش روان آشفتگی پس از جراحی مغزی با یاری یک بازی ویدیویی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش روان آشفتگی پس از جراحی مغزی با یاری یک بازی ویدیویی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید