کتاب هنر، تجارت و فرهنگ در دنیا اسلام و فراتر از آن منتشر شد

به گزارش مجله شرقیا، کتاب هنر، تجارت و فرهنگ در دنیا اسلام و فراتر از آن: از فاطمیان تا مغولان اثر آلیسون اوتا و با ویرایش آلیسون اوتا، مایکل راجرز و روسالیند واد هادون منتشر شد.

کتاب هنر، تجارت و فرهنگ در دنیا اسلام و فراتر از آن منتشر شد

مقالات این کتاب در پی تسلسلی غنی از تبادلات هنری هستند که بین سلسله های پادشاهی پی درپی اسلامی از قرن دوازدهم تا قرن نوزدهم رخ داده است و همچنین نفوذ هنر اسلامی در طول این دوره بر فرهنگ هایی دوردست همچون چین، ارمنستان، هند و اروپا. نویسندگان با اخذ مزایای فناوری های متأخری که راه های جدیدی برای دسترسی به گذشته اشیاء هنری باز می نمایند، زمینه ای جدید را در اکتشافشان از هنر و معماری هنر اسلامی ایجاد نموده اند.

گستره مقالات انواعی از عناوین را شامل می گردد. این عناوین شامل نگاهی به فراوری کاشی در طول حاکمیت قایتبای، اتصالات کتاب مرتبط با غانصوه غوری، و ارتباطات بین کارهای فلزی ممالک و آثار یافت گردیده در رسولیان یمن و ایتالیا است. تعدادی از مقالات کتیبه هایی را آنالیز می نمایند که در بناهای دوره های فاطمیان، ممالیک و عثمانی یافت می گردد و دیگر مقالات به دین کارهای لاکی اروپای به بافنده های پارسی، مشتریان ارمنی محصولات صادراتی چین قرن هجدهم و تأثیرات اسلام بر هنر و معماری ای می پردازند که در همه هند یافت می گردد. نتیجه عبارت است از نگاهی شامل ولی عمیقاً محققانه به یکی از غنی ترین شبکه های سنن هنری دنیا که هرگز شناخته گردیده نبود.

این کتاب در 224 صفحه توسط انتشارات گینکو لایبرری در سال 2016 منتشر گردیده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 دی 1397 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 49

به "کتاب هنر، تجارت و فرهنگ در دنیا اسلام و فراتر از آن منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب هنر، تجارت و فرهنگ در دنیا اسلام و فراتر از آن منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید