گوشی های هواوی احتمالا بار دیگر می توانند از اپلیکیشن های گوگل استفاده نمایند

به گزارش مجله شرقیا، طبق گزارش های منتشر شده، احتمالا تا چند هفته دیگر برای بعضی از شرکت های آمریکایی که خواهان ادامه همکاری با هواوی هستند، معافیت قابل توجهی ارائه می گردد. ظاهرا 260 درخواست برای این همکاری از طرف شرکت های گوناگون ارائه شده که یکی از آن ها گوگل است. اگر این مجوز ارائه گردد، این یعنی حداقل برای مدت مشخصی، هواوی بار دیگر می تواند گوشی های خود را همراه با سرویس ها و اپلیکیشن های گوگل عرضه کند.

گوشی های هواوی احتمالا بار دیگر می توانند از اپلیکیشن های گوگل استفاده نمایند

هواوی به عنوان خطری برای امنیت ملی آمریکا متهم شده است و به همین خاطر در لیست سیاه وزارت بازرگانی دولت آمریکا قرار گرفته و در نتیجه شرکت های آمریکایی نمی توانند با آن همکاری داشته باشند. همچنین این شرکت به عنوان یک ابزار چانه زنی در جنگ تجاری بین آمریکا و دولت چین مورد استفاده قرار می گیرد. برای ملاحظات مالی، دونالد ترامپ چندی قبل اظهار داشت که دولت تمایل دارد برای بعضی از شرکت های آمریکایی استثناء قائل گردد ولی تاکنون چنین مجوزی صادر نشده است.

اما وزیر بازرگانی آمریکا اعلام نموده که در این زمینه بسیار خوش بین است زیرا ایالات متحده آمریکا و دولت چین برای فاز نخست قرارداد تجاری جامع آماده می شوند. این مقام ارشد اذعان نموده که آن ها از آنچه انتظار داشتند درخواست های بسیار بیشتری برای اخذ معافیت دریافت نموده اند و در واقع به صورت غیرمستقیم به شمار زیادی از شرکت های آمریکایی که تحت تاثیر تحریم هواوی قرار گرفته اند، اشاره نموده است.

البته، این مجوز از طرف دولت آمریکا به شرطی ارائه می گردد که تکنولوژی های مذکور تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا نباشند. کمپانی هایی که به دنبال این مجوز هستند، این بحث را مطرح می نمایند که در صورت عدم ارائه مجوز ادامه همکاری با هواوی، این شرکت چینی ناچار می گردد با دیگر کشورها همکاری کند و با این کار کسب وکار آن ها به خطر می افتد. بعضی از شرکت های دیگر، مانند شرکت ARM، راه چاره دیگری برای این تحریم پیدا نموده اند و گفته اند که تکنولوژی استفاده شده در طراحی تراشه های ARM مربوط به بریتانیا است و به همین خاطر مشمول این تحریم نیستند.

در هر صورت هنوز چنین مجوزهایی برای شرکت های آمریکایی ارائه نشده و چنین راه چارههایی در بهترین حالت موقتی هستند. سرنوشت هواوی همچنان به وضعیت سیاسی این دو غول جهانی وابسته است و باید ببینیم در آینده نزدیک می تواند به توافق جامع با آمریکا دست پیدا کند یا نه.

منبع: Slash Gear

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 552

به "گوشی های هواوی احتمالا بار دیگر می توانند از اپلیکیشن های گوگل استفاده نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوشی های هواوی احتمالا بار دیگر می توانند از اپلیکیشن های گوگل استفاده نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید