یک سکه تاریخی متعلق به دوران یکی از پادشاهان مشهور وایکینگ ها کشف شد

به گزارش مجله شرقیا، ایسنا/ براساس آخرین گزارشات منتشر شده، یک سکه تاریخی متعلق به دوران یکی از پادشاهان مشهور وایکینگ ها کشف شد.

یک سکه تاریخی متعلق به دوران یکی از پادشاهان مشهور وایکینگ ها کشف شد

فردی با استفاده از دستگاه فلزیاب یک سکه نقره تاریخی کشف نموده است که بر روی آن نام یکی از پادشاهان مشهور وایکینگ ضرب شده است. این سکه تاریخی پس از گذشت حدود 1000 سال در جنوب مجارستان کشف شده است.

باستان شناسان نمی توانند شرح دهند این سکه تاریخی دقیقا به چه علتی از مجارستان سر در آورده است. ممکن است این سکه نقره به وسیله درباریان یک پادشاه مجارستانی به این مکان منتقل شده باشد.

این سکه تاریخی نروژی، با اینکه با استفاده از نقره ساخته شده است در زمان فراوری سکه چندان ارزشمندی محسوب نمیشد و ارزش آن معادل 20 دلار امروزی بوده است.

به گفته یک باستان شناس، ارزش این سکه برای تامین غذای یک روز یک خانواده کافی بوده است.

فردی با استفاده از دستگاه فلزیاب این سکه نقره را اوایل امسال در یکی از محوطه های باستان شناسی مجارستان کشف کرد و آن را به یک باستان شناس تحویل داد.

این سکه چندان سالم نیست اما هنوز ویژگی های یک سکه نروژی را دارد که در فاصله 1046 تا 1066 میلادی برای هارالد هاردرادا ضرب شده است.

بر روی یک سمت این سکه عبارت هارالد، پادشاه نروژ ضرب شده و بر روی سمت دیگر آن یک صلیب نقش بسته است.

هارالد هاردرادا پسر یک رئیس قبیله نروژی و برادر ناتنی اولاف دوم پادشاه نروژی بود. او در انتها عصر وایکینگ زندگی میکرد و به عنوان آخرین پادشاه جنگاور بزرگ وایکینگ شناخته می گردد.

براساس روایات قدیمی، هارالد در سال 1030 میلادی به همراه برادرش اولاف علیه نیروهای متشکل از شورشیان نروژی و دانمارکی ها جنگید و در نهایت اولاف مغلوب و کشته شد. هارالد پس از این جنگ نخست به روسیه و سپس به امپراتوری بیزانس گریخت.

او در سال 1045 به نروژ بازگشت و به همراه برادرزاده اش بر نروژ حکومت کرد. زمانیکه برادرزاده اش در نبرد علیه دانمارک در سال 1047 میلادی کشته شد، هارالد به تنهایی بر نروژ پادشاهی کرد. او سالهای زیادی برای تصرف تاج و تخت دانمارک کوشش کرد و در سال 1066 کوشش کرد انگلستان را فتح کند اما در سال 1066 در نبردی در شمال انگلستان کشته شد.

منبع: همگردی
انتشار: 27 تیر 1401 بروزرسانی: 27 تیر 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2102

به "یک سکه تاریخی متعلق به دوران یکی از پادشاهان مشهور وایکینگ ها کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سکه تاریخی متعلق به دوران یکی از پادشاهان مشهور وایکینگ ها کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید