130 پنل خورشیدی در قشلاقات اردبیل توزیع شد

به گزارش خبرنگاران، معرفت آذری بعد از ظهر یکشنبه در جلسه رسیدگی به مسائل عشایر استان اردبیل توضیح داد: برای ارائه خدمات مناسب به عشایر استان، مرمت راه های عشایری، تامین آب و برق رسانی و ارائه تسهیلات مالی و اشتغال زایی در اولویت قرار گرفته است.

130 پنل خورشیدی در قشلاقات اردبیل توزیع شد

وی از احداث 90 کیلومتر راه عشایری از ابتدای امسال اطلاع داد و اضافه کرد: در این مدت بیش از هزار و 600 کیلومتر از راستا تردد عشایر نیز مورد مرمت و هموارسازی قرار گرفته است.

مدیرکل امور عشایر استان یادآور شد: برای رفع سازی مشکل آب عشایر استان اردبیل بیش از 80 دستگاه تانکر آبرسانی درنظر گرفته شده و 10 تانکر سیار نیز در شهرستان های عشایرنشین استان تخصیص یافته است.

آذری ادامه داد: به وسیله محل اعتبارات ملی نیز اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال درنظر گرفته شده تا زمینه آبرسانی ثابت به عشایر مناطق احمدلو و قشلاقات همجوار فراهم شود.

وی به ضرورت توجه به بیمه دام عشایر نیز تاکید نمود و شرح داد: با توجه به اینکه گذراندن امور زندگی عشایر متکی بر دام است، نیازمند توجه ویژه به بیمه دام بوده تا در صورت بروز بیماری یا اتفاقات مشابه با نظارت امور عشایر استان خسارت های لازم جبران شود.

مدیرکل امور عشایر استان توضیح داد: برای رونق فراوری و فراهم شدن وضع بهتر مالی عشایر، فعال سازی امکانات زیرساختی شرکت های تعاونی عشایری و اختصاص صندلی های سوخت فسیلی در اولویت قرار گرفته و در این خصوص برنامه های ارزنده ای در نیمه دوم امسال تدارک دیده شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "130 پنل خورشیدی در قشلاقات اردبیل توزیع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "130 پنل خورشیدی در قشلاقات اردبیل توزیع شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید