آمریکا معافیت عراق برای واردات برق از ایران را به مدت 120 روز تمدید می نماید

به گزارش مجله شرقیا، وزیر خارجه آمریکا از تصمیم واشنگتن برای تمدید معافیت واردات برق این کشور از ایران به مدت 120 روز خبر داده است.

آمریکا معافیت عراق برای واردات برق از ایران را به مدت 120 روز تمدید می نماید

به گزارش گروه سیاسی مجله شرقیا، به نقل از رویترز، وزارت خارجه آمریکا پنجشنبه با انتشار بیانیه ای اظهار داشت: واشنگتن میخواهد با هدف حمایت از دولت جدید عراق، معافیت واردات برق این کشور از ایران را به مدت 120 روز دیگر تمدید کند.

بر اساس این گزارش، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با مصطفی الکاظمی نخست وزیر جدید عراق گفته است که واشنگتن میخواهد به منظور حمایت از دولت جدید عراق معافیت این کشور برای واردات برق از ایران را 120 روز تمدید کند.

پیش از این شبکه الجزیره در روز 8 اردیبهشت ماه اعلام نموده بود که آمریکا میخواهد معافیت 30 روزه ای را برای ادامه خرید برق ایران از سوی عراق در نظر بگیرد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا به مصاحبهی پامپئو و الکاظمی اشاره شده است. در این بیانیه آمده است: ایالات متحده در حمایت از دولت جدید عراق میخواهد معافیت 120 روزه واردات برق از ایران را به عنوان نشانه ای از تمایل ما برای یاری به تامین شرایط مناسب با هدف موفقیت دولت جدید عراق، در نظر بگیرد.

دولت آمریکا پیش از این در ماه مارس نیز معافیت هایی را برای خرید برق و گاز عراق از ایران و تراکنش های اقتصادی مربوط به آن را 30 روز تمدید نموده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1005

به "آمریکا معافیت عراق برای واردات برق از ایران را به مدت 120 روز تمدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا معافیت عراق برای واردات برق از ایران را به مدت 120 روز تمدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید