آمریکا: هدف ما محدود کردن دائمی برنامه هسته ای ایران است

به گزارش مجله شرقیا، به گزارش خبرنگاران به نقل از وبگاه وزارت خارجه آمریکا، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در پاسخ به این سوال که رویکرد دولت بایدن در مواجهه با ایران تا چه اندازه کارآمد بوده است؛ مدعی شد: به گمانم کار ما با ایران هنوز تمام نشده و تا وقتی هم که به خواسته خود مبنی بر اعمال محدودیت دائم و قابل راستی آزمایی بر برنامه هسته ای ایران نرسیم؛ کامل نمی شود. اما نباید از یک نکته تاریخی غافل ماند و آن این است که این حملات (نسبت داده شده به ایران در عراق)، از سه هفته پیش، یا یک ماه قبل، آغاز نشد بلکه آنها محصول اعمال این سیاست به اصطلاح فشار حداکثری هستند که هیچ راهی به دیپلماسی نداشت.

آمریکا: هدف ما محدود کردن دائمی برنامه هسته ای ایران است

پرایس در ادامه اضافه کرد: سیاست فشار حداکثری نتیجه ای معکوس داشت. درحالیکه ایران عناصر کلیدی برنامه هسته ای خود را توسعه داد؛ این آمریکا بود که منزوی شد. تشدید تنش ها و اقدامات تحریک آمیز گروه های طرفدار ایران، همه محصول همان فشار حداکثری است.

به گزارش خبرنگاران، البته دولت بایدن به رغم اذعان به این واقعیت که فشار حداکثری ناکارآمد بوده است؛ علاقه زیادی به حفظ تحریم های اعمال شده در دوره ترامپ دارد و گمان می کند که می تواند از آنها به عنوان ابزار چانه زنی برای حصول توافقی به اصطلاح پایدارتر استفاده کند!

اما ایران از همان ابتدا، این موضوع را روشن کرد که یک بار برای همیشه درباره برجام مذاکره کرده است و هرگونه تعامل با آمریکا در چارچوب توافق هسته ای، در گرو لغو بی قید و شرط تحریم ها است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1530

به "آمریکا: هدف ما محدود کردن دائمی برنامه هسته ای ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: هدف ما محدود کردن دائمی برنامه هسته ای ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید