افزایش 300 درصدی مبتلایان به کرونا در مشهد

به گزارش مجله شرقیا، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ظرف یک ماه اخیر تعداد مبتلایان به کرونا در مشهد 300 درصد رشد داشته است لذا از همه هموطنان تقاضا داریم برای حفظ سلامت خود و دیگران به این شهر سفر نکنند.

افزایش 300 درصدی مبتلایان به کرونا در مشهد

به گزارش ایرنا، دکتر ایرج حریرچی جمعه شب در حاشیه نشست با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در گفتگو با مجله شرقیا افزود: 20 درصد بیماران کووید 19 بستری در مراکز درمانی مشهد را مسافران و افراد غیربومی تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: بنا بر لزوم و برنامه ریزی اجرا شده از فردا چهارم مرداد نماینده ویژه وزیر بهداشت به همراه پنج نفر از مدیران ارشد وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد مستقر خواهند شد.

معاون وزیر بهداشت بر لزوم حیاتی پیوستن یکایک ایرانیان به پویش و جنبش مردمی استفاده از ماسک تاکید و بیان نمود: تمامی مردم نوع دوست کشورمان می توانند در این شرایط با نذر ماسک گامی موثر در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بردارند.

وی همچنین به مناسبت های مذهبی پیش رو اشاره و بیان نمود: در شرایط فعلی مردم کشورمان می توانند نذورات خود را به تامین و توزیع ماسک اختصاص دهند.

دکتر حریرچی در ادامه، وزارت بهداشت را مهمترین خریدار تولیدات شرکت های دانش بنیان در کشور توصیف و بیان نمود: هر وسیله و تجهیزات پزشکی که برابر با استاندارد های لازم از طریق این شرکت ها تامین شود، واردات نمونه مشابه آن به کشور قطع خواهد شد.

وی همچنین گفت: کمبود دستگاه سی. تی. اسکن به یک مشکل جهانی تبدیل شده، اما با وجود مسائل ناشی از تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران، تعدادی سی. تی. اسکن تامین و در مناطق مختلف کشور توزیع شده است.

معاون کل وزیر بهداشت در خصوص تامین دستگاه اکسیژن ساز و تانکر اکسیژن هم گفت: این دستگاه با توجه به هر دقیقه نیاز بیماران مبتلا به ویروس کرونا به 9 الی 12 لیتر اکسیژن، یک ابزار بسیار مهم و ضروری است.

وی افزود: ایران در تولید دستگاه اکسیژن ساز به خودکفایی رسیده و مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به مشهد از فرایند ارائه خدمات به مراجعان در اورژانس بیمارستان قائم (عج) این شهر نیز بازدید کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1146

به "افزایش 300 درصدی مبتلایان به کرونا در مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 300 درصدی مبتلایان به کرونا در مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید