خبرنگاران 10 هزار کیلومتر شبکه برق ایلام نیاز به تعمیر روزانه دارد

به گزارش مجله شرقیا، ایلام - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: هم اکنون بالغ بر 10 هزار کیلومتر شبکه برق در سطح استان وجود دارد که نیاز به تعمیر و نگهداری روزانه دارد.

خبرنگاران 10 هزار کیلومتر شبکه برق ایلام نیاز به تعمیر روزانه دارد

هادی شیرخانی روز سه شنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان ایلام گفت: مشترکان و شهروندان باید اطلاع یابند این شرکت، برق را روزانه به صورت نقدی خریداری می کند و این خرید با توجه به متفاوت بودن شرکت ها در بازار بورس، انرژی یا برق به صورت نقدی صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: خرید بر اساس نرخ واقعی و هزینه های پرداختی به نرخ روز است اما نظام و دولت با پوشش اختلاف بین نرخ واقعی و تکلیفی برق را به مردم ارایه می کند که بسیار متفاوت با قیمت تمام شده آن است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام تاکید کرد: در حال حاضر در استان روستای بی برق نداریم و این نشان از عدالت اجتماعی در ارایه خدمات دولت است.

شیرخانی با بیان اینکه عمده تجهیزات صنعت برق و هادی ها و فلزاتی مانند فولاد، چدن، آلومینیوم مس هستند، اضافه کرد: این تجهیزات بر اساس نرخ روز محاسبه می شوند و این امر باعث افزایش هزینه ها برای انجام فعالیت های برق در استان می شود.

وی با اشاره به وجود پدیده سرقت انرژی و تجهیزات گفت: کمتر شهروندی سرقت تجهیزات را سبب خاموشی برق تصور می کند اما مردم بدانند برخی از خاموشی برق بدلیل همین موضوع است.

شیرخانی با تاکید بر فرهنگ سازی در این خصوص گفت: شهروندان هوشیار باشند چنانچه دچار خاموشی برق شدند بلافاصله شبکه خود بررسی کنند و اگر افرادی غیر از پرسنل شرکت برق در حال ورود غیر قانونی به شبکه یا بررسی بودند، اطلاع رسانی کنند.

شیرخانی شرح داد: اعلام خاموشی برق توسط شهروندان به منزله هشدار است و می تواند از اتفاقات ناگوار جلوگیری کند.

وی اضافه کرد: اگر برق بهینه مصرف شود تولید کنونی کشور کفاف پایداری رفاه عمومی را می دهد

مدیرعامل توزیع برق ایلام با بیان اینکه مدیریت مصرف سخت نیست، گفت: برخی تکنولوژی ها از جمله کولر گازی برای تامین سرمایش شهر ایلام ضروری نیست و بیشتر برای محیط هایی با دمای خاص و طراحی های خاص هستند و استفاده غیرضروری از آنها هم به سلامت و هم به اقتصاد آسیب می زند.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1144

به "خبرنگاران 10 هزار کیلومتر شبکه برق ایلام نیاز به تعمیر روزانه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 10 هزار کیلومتر شبکه برق ایلام نیاز به تعمیر روزانه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید