شکایت حقوق بشری از ترامپ و پلیس آمریکا

به گزارش مجله شرقیا، اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا و کمیته وکلای حقوق بشر بر اساس قانون شکایتی را علیه دولت ترامپ و پلیس آمریکا تنظیم کردند

شکایت حقوق بشری از ترامپ و پلیس آمریکا

چندین گروه حقوق بشری علیه دولت آمریکا و پلیس این کشور شکایت کرده و گفتند، اینها حقوق مطرح شده در قانون اساسی ایالات متحده درباره برگزاری اعتراضات را زیر سوال برده و نقض کرده اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، گروه های حقوق بشری چون اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا و کمیته وکلای حقوق بشر بر اساس قانون شکایتی را علیه دولت ترامپ و پلیس آمریکا تنظیم کرده و افسران را به ارتکاب جرایم هماهنگ شده و تحریک آمیز علیه معترضانی متهم کردند که در مقابل کاخ سفید و در پارک لافایه در اعتراض به کشته شدن جورج فلوید سیاهپوست و همچنین بی عدالتی های سیستماتیک از سوی پلیس علیه سیاهپوستان در آمریکا، تجمع کرده بودند.

آپریل گوگانز، سازمانده اصلی گروه حقوق بشری زندگی سیاهان مهم است، گفت: آنچه برای اعضای ما رخ داد، در اینجا در واشنگتن دی.سی یک بی حرمتی به تمامی حقوق ما بود.

در حالیکه ترامپ روز دوشنبه در نشست خبری شرکت داشت، تهدید کرد که ارتش را در شهرهای آمریکا که به تصرف معترضان درآمده، مستقر می کند تا نیروهای مسلح به سرعت مشکل را حل کنند.

شکایت تنظیم شده علیه ترامپ و پلیس از جانب گروه زندگی سیاهان مهم است واشنگتن دی.سی و افرادی است که در پارک لافایه روز دوشنبه دست به اعتراض زدند، تهیه شد. در این شکایت، تنظیم کنندگان به دنبال حکمی هستند که مقام های آمریکایی شامل ویلیام بار، دادستان کل و مارک اسپر، وزیر دفاع را از تکرار فعالیت های غیرقانونی منع کند.

همچنین شکایت های مشابهی در واکنش به حملات پلیس به خبرنگار پوشش دهنده اعتراضات در سراسر کشور در روزهای اخیر تنظیم شده است.

-

بیشتر بخوانید

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1071

به "شکایت حقوق بشری از ترامپ و پلیس آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت حقوق بشری از ترامپ و پلیس آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید