عراق، احتمال مبتلا بودن برخی نمایندگان به کرونا، دیدار الحلبوسی با المالکی

به گزارش مجله شرقیا، اسعد المرشدی از نمایندگان مجلس عراق بیان نمود که برخی از خبرها از ابتلای شماری از نمایندگان مجلس و خانواده ها و نزدیکان آنها به ویروس کرونا حکایت دارد.

عراق، احتمال مبتلا بودن برخی نمایندگان به کرونا، دیدار الحلبوسی با المالکی

به گزارش گروه بین الملل مجله شرقیا،اسعد المرشدی کننده مجلس عراق با بیان این خبر اضافه نمود به همین دلیل برگزاری جلسه مجلس بدون رعایت شروط بهداشتی برای کنندگان و کارمندان مجلس خطرناک است.

وی در شرایط کنونی تشکیل جلسه مجلس ضرورتی ندارد؛ مگر اینکه دولت قانون بودجه سال 2020 را به مجلس ارائه کند یا اینکه کابینه تکمیل شده و وزیران جدید برای رای اعتماد معرفی شوند.

المرشدی گفت کنندگان مجلس جرات این را ندارند که ابتلای خود به کرونا را اعلام کنند؛ برای اینکه از لحاظ سیاسی به ضرر آنها بوده و در شبکه های اجتماعی هم مطالبی علیه آنها منتشر خواهد شد.

ملاقات الحلبوسی با المالکی

دفتر رسانه ای رئیس مجلس عراق از ملاقات محمد الحلبوسی رئیس مجلس با نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون خبر داد.

در بیانیه دفتر حلبوسی تصریح شده است که دو طرف در این ملاقات تحولات سیاسی، امنیتی و بهداشتی کشور را بررسی و بر اهمیت تلاش های متحد نیروهای سیاسی داخل مجلس در صدور قوانینی که به حل بحران اقصادی و بهداشتی کنونی و خدمت رسانی به شهروندان کمک کند، تاکید کرده اند.

خبر دیگر اینکه محمد اللکاش کننده مجلس سابق تاکید کرد هرگونه توافق نامه ای که توسط دولت مصطفی الکاظمی به امضا برسد ، در صورتی که مردم عراق در جریان شرایط و جزئیات کامل آن قرار نگیرند غیر قابل پذیرش است.

وی اضافه نمود مذاکره کننده عراقی نباید حاکمیت عراق را به خطر بیندازد .طرف عراقی می بایست برنامه خروج نیروهای آمریکایی را برنامه ریزی کرده و تاریخ خروج آخرین سرباز آمریکایی از عراق و اقلیم کردستان را تعیین کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1058

به "عراق، احتمال مبتلا بودن برخی نمایندگان به کرونا، دیدار الحلبوسی با المالکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، احتمال مبتلا بودن برخی نمایندگان به کرونا، دیدار الحلبوسی با المالکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید