غریب آبادی: مخالفت آمریکا نشان دهنده درستی برنامه راهبردی ایران و چین است

به گزارش مجله شرقیا، نماینده دائم ایران در سازمان های بین المللی مستقر در وین توضیح داد که مخالفت آمریکا و متحدانش با سند راهبردی ایران و چین نشان دهنده صحت این تصمیم خردمندانه برای استفاده حداکثری از فرصت های بین المللی در مقابل فشار حداکثری است.

غریب آبادی: مخالفت آمریکا نشان دهنده درستی برنامه راهبردی ایران و چین است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، کاظم غریب آبادی با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: جمهوری اسلامی ایران تحت شدیدترین تحریم های ظالمانه و غیرقانونی رژیم آمریکا قرار گرفته است. ترامپ به اصطلاح به سیاست فشار حداکثری علیه ایران عزیز روی آورده تا به زعم خود، به اهداف خود دست یابد. با وجود زیرساخت های قوی کشور و حمایت بی شائبه ملت شریف از نظام و مقاومت در برابر تحریم ها، باید از فرصت های مختلف موجود در عرصه بین المللی برای مقابله با تحریم ها نیز استفاده حداکثری کرد.

وی با بیان اینکه اتحادسازی و ورود به همکاری های راهبردی و طولانی مدت، با حفظ منافع و امنیت ملی و رعایت قوانین کشور یکی از این اقدامات است اضافه نمود؛ چین، امروزه نه تنها مخالف سیاست های یکجانبه و توسعه طلبی آمریکاست، بلکه با دارا بودن 14، 14 تریلیون دلار فراوری ناخالص داخلی، صاحب دومین اقتصاد عظیم دنیا با پانزده و نیم درصد است.

غریب آبادی با بیان اینکه این کشور همچنین اشتراک مواضع متعددی با ایران در موضوعات بین المللی دارد و در سالیان اخیر، همیشه با اتخاذ تصمیمات و اقدامات علیه ایران در چارچوب سازمان های بین المللی مخالفت نموده است اضافه نمود: طبیعی است در چنین شرایطی، آمریکا و هواداران آن تمامی کوشش مذبوحانه خود را انجام خواهند داد تا به خیال خود ایران را در انزوای مالی نگه دارند و مانع ورود روابط گسترده تجاری و مالی آن با سایر کشورها شوند.

سفیر کشورمان توضیح داد: مخالفت ها توسط آمریکا و متحدانش، نشان می دهد که ورود به همکاری درازمدت دوجانبه و راهبردی با چین که به نفع هر دو کشور است، تصمیمی صحیح و خردمندانه است.

وی اضافه نمود: یکی از نگرانی های عمده مخالفان خارجی از تحقق این سند راهبردی، پیشرفت و توسعه ایران در حین تحریم هاست که ضمن به چالش کشاندن هرچه بیشتر نظام سلطه، می تواند از آن الگویی دیگر در میان کشورهای در حال توسعه مانند چین بسازد. در این راستا، لازم است مرزبندی روشنی با دلواپسان آمریکایی و حامیان غربی و منطقه ای آن ایجاد گردد، چرا که آن ها نه دلسوز مردم هستند و نه نگران توسعه ایران در شرایط سخت تحریمی؛ آنها فقط دنبال اعمال فشار بیشتر بر مردم و کشور عزیزمان هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1135

به "غریب آبادی: مخالفت آمریکا نشان دهنده درستی برنامه راهبردی ایران و چین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی: مخالفت آمریکا نشان دهنده درستی برنامه راهبردی ایران و چین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید