لیست کاروان ایران در یونیورسیاد هفته آینده نهایی می گردد، اعزام کاروان در قالب 3 گروه

به گزارش مجله شرقیا، لیست ورزشکاران و کادر فنی اعزامی به سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان دنیا هفته آینده نهایی می گردد.

لیست کاروان ایران در یونیورسیاد هفته آینده نهایی می گردد، اعزام کاروان در قالب 3 گروه

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان دنیا از 12 تیر ماه در ناپل ایتالیا شروع خواهد شد و ایران در 4 رشته والیبال (مردان)، تکواندو (پومسه و مبارزه زنان و مردان)، تیراندازی با کمان (کامپوند زنان و مردان) و تیراندازی (تفنگ و تپانچه زنان و مردان) و با 41 ورزشکار در این رشته های ورزشی، راهی مسابقات خواهد شد.

سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان دنیا در 18 رشته ورزشی از جمله، تیراندازی با کمان، دوومیدانی، بسکتبال، شیرجه، شمشیربازی، فوتبال، جودو، شنا، تنیس روی میز، تکواندو، والیبال، واترپلو، قایقرانی(بخش بادبانی)، راگبی و.... برگزار می گردد.

یونیورسیاد دانشجویان دنیا هر یک سال در میان برگزار می گردد. این مسابقات دومین رویداد بزرگ ورزشی بعد از المپیک است که ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی از قاره های مختلف در این آوردگاه ورزشی گردهم جمع می شوند.

علیرضا مرادی، مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی با اشاره به اینکه بر اساس آیین نامه و قوانین مسابقات، سن دانشجویان اعزامی به این دوره از یونیورسیاد بین 18 تا 25 سال است، گفت: در گذشته حداکثر سن ورزشکاران به مسابقات 28 سال بود.

وی یادآور شد: کوشش شده است بهترین ترکیب تیم ها بعد از برگزاری اردوهای مختلف و رکوردگیری ها، به مسابقات اعزام شوند. به دلیل حساسیت مسابقات نمی توان نتایج و عملکرد کاروان ورزشی ایران را در این مسابقات پیش بینی کرد اما کادر فنی کوشش دارد بهترین نفرات را در رشته های مختلف به یونیورسیاد اعزام کند.

مرادی در مورد زمان اعزام کاروان ایران به یونیورسیاد گفت: کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران در قالب سه گروه در سه بازه زمانی مجزا به محل برگزاری مسابقات اعزام خواهد شد که البته هنوز تاریخ دقیق اعزام ها تعیین نشده است.

وی با اشاره به اینکه در تمامی رشته های ورزشی، اردوهای انتخابی برگزار شده است، گفت: ترکیب نهایی تیم تکواندو دانشجویان کشورمان تقریبا تعیین شده است وهفته آینده لیست نهایی اعلام خواهد شد. در رشته تیراندازی با کمان نیز ورزشکاران در اردو به سر می برند و بازیکنان تیم والیبال نیز هفته گذشته دومین اردوی خود را سپری کردند و هفته آینده اردوی مرحله بعدی را زیر نظر مربیان و کادر فنی پیگیری خواهند کرد.

مرادی با اشاره به اینکه در اکثر رشته ها، شاکله اصلی تیم ها تعیین شده است، اظهار کرد: برای انتخاب ورزشکاران جهت اعزام به مسابقات یونیورسیاد، مکاتبات و تعامل خوبی با پنج بخش آموزش عالی کشور داریم و بهترین نفرات را برای برگزاری اردوهای آماده سازی، انتخاب می کنیم.خدا را شکر چندین سال است که در بهترین شکل ممکن، کاروان ورزشی را به مسابقات اعزام می کنیم و به عبارتی هیچ مرکز دانشگاهی و آموزش عالی کشور نمی تواند ادعا کند که در رشته دارای ورزشکار قدر بوده است که به اردوی آماده سازی دعوت نشده باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 221

به "لیست کاروان ایران در یونیورسیاد هفته آینده نهایی می گردد، اعزام کاروان در قالب 3 گروه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیست کاروان ایران در یونیورسیاد هفته آینده نهایی می گردد، اعزام کاروان در قالب 3 گروه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید